Alın Çizgileri İçin Yüz Yogası Nedir?

 “Sarkan Yanaklar İçin Yüz Yogası Nedir?”  yazımıza ilginiz büyük olduğu için dedik ki bu sefer de Alnımızda olan çizgiler için pratik hareketleri size gösterelim.

Ah o bizi yakan hareketli kaşlarımız… Sinirlenince, şaşırınca, heyecanlanınca kısacası kendimizi ifade ederken mimik kullanıyoruz bunun en çok kullanılanı da sürekli kaşımızı kaldırmak oluyor. Sanırım kaşlarını benim kadar hareket ettiren yoktur ee hal böyle olunca yaş ne kadar genç olursa olsun o alında çizgiler oluşmaya başlıyor. Sonra da “ben ne yapacağım bu kırışıklıklarla” diye düşünür duruyoruz.  Neyse ki çözümü bulduk yüz yogası istedim ki bunu sizinle de paylaşayım ve benle aynı derde sahip olanları bir rahata kavuşturayım.

Hadi o zaman bakalım hadi bakalım alnımızdaki çizgilerden bizi hangi hareket kurtaracak?

Kimlerde Etki Gösterir?

Çizgileri daha yavaş yavaş oluşmaya başlayan kişiler de etkisi görülmektedir. Birkaç ay sonra kaşlarınız daha kalkık oluyor. Eğer alnınızda çok fazla kırışıklık varsa geçirme etkisi yok ama yüz kaslarınızı çalıştırdığınız için eskisi kadar kaşlarınızı kaldırma ya da gözlerinizi kısma gibi hareketlerde bulunmuyorsunuz.

Alın Çizgisini Gideren Egzersiz

Şimdi aynanın karşısına geç ve iki elinin işaret parmaklarını kaşlarına yerleştir. İşaret parmakları kaslarını tutarken sen kaşlarını kaldır ve indir. Kaşların bu hareketleri yapmaya çalıştıkça işaret parmaklarınla bu harekete izin verme. Bu hareketi 50 kere yap ve En sonuncuda kaşları kuvvetle yukarı ittir ve parmaklarınla buna engel olurken tut ve yirmiye kadar say.

Bu hareketi günde 1 kez yapsan senin için iyi olur.

O zaman bir daha ki yüz yogası yazısında görüşmek üzere!

 

 

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler