Aloe Vera: Mucizevi Bitki

Aloe vera bitkisi Afrika kökenli zambakgiller ailesinde yer alan bir bitkidir. Güzel görüntüsü ile evlerimizi, ofislerimi süslemektedir. Ülkemizin güney bölgesinde daha çok yetişen bu eşsiz bitki, sıcağa düşkünlüğü ile biliniyor. Yaprakları içerisinde bulunan jel pek çok cilt sorununa iyi gelen, cildi yatıştıran ve nemlendiren bir özellik gösteriyor.  Üstelik çoook eski zamanlarda Kleopatra’nın güzellik reçetesinin de bir parçası olmuş.  Anlayacağınız görüntüsünün yanında o kadar çok faydası var ki hadi gelin beraber inceleyelim!

Aloe Vera Cilt Ve Saçların Kahramanı

Tüm Cilt Tipleri İçin Nemlendirici

Aloe vera diğer nemlendiriciler gibi ciltte yağlılık hissi bırakmadan cilt tarafından hemen emiliyor. Yağlı ve akneye yatkın bir cilt için de gayet etkilidir bunun sebebi de hafif dokusu ve tam %99 oranında sudan oluşan güçlü içeriği.

Tahriş Olmuş Cildi Yatıştırır

Aloe vera jelinin yanığa, enfeksiyon, kızarıklık ve güneş yanığı gibi sorunlarla tahriş olmuş cilde sürüldüğü an bir rahatlık verdiğini duymuş muydun? Bu özelliği sayesinde hassas cilde sahip olanların genelde tercih ettiği cilt bakım ürünü oluyor.

Kırışıklıkları Azaltır

Erken yaşlanmaya başlayan cildin varsa aloe vera içeren bir ürün kullanarak bunun önüne geçebilirsin. Aloe vera, cildin elastikiyetini korumasına yardımcı olan yaşlanma karşıtı bileşenlerden oluşuyor. Yüz bakımında aloe vera özlü krem ya da jel kullanmak, nemin korunmasını destekliyor, cilde parlaklık veriyor, cildin elastikiyetini artırarak cilt hücrelerinin onarılmasına yardımcı oluyor.

Sivilcelerle Savaşır

Antibakteriyel ve antienflamatuar özellikleri sayesinde sivilcelerin ana nedeni olan bakterilerin ciltte birikmesini önlerken, var olan sivilcelerin iyileşme sürecini de hızlandırıyor. “Cildim de sivilce çıktı ee hadi aloe jel süreyim de geçsin.” diye düşünme çünkü iyi bir sonuç almak için aloe vera içeren bakım ürünleri kullanmalısınız. Aloe vera, cilt hücrelerini onarıcı özelliği sayesinde sivilcelerden geriye kalan izlerin ve cilt lekelerinin tedavisinde de oldukça etkili. 

Aloe Vera İle Saç Bakımı

Saçların daha güçlü ve parlak olmasını sağlayan aloe vera bitkisinin içerisindeki jeli dilerseniz şampuanınıza dilerseniz de saç maskenizin içine ilave ederek kullanabilirsiniz.

Aloe vera hassas bünyeye sahip insanlarda alerjiye sebep olabileceğinden, bu hassasiyete sahip kişilerin aloe vera bitkisini kullanmadan önce doktorlarına danışmaları gerekiyor.

Bizim size birde aloe vera özlü cilt bakım seti önerimiz var: Lr Aloe Vera Yüz Bakım Seti

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler