Argan Yağı Nedir, Nasıl Kullanılır ve Faydaları Nelerdir?

Argan Yağı Nedir?

Merhabalaar!

Herkes tarafından bilinen ve en etkili çözümlerden biri olan Argan Yağı 7’den 70’e herkesin tercihi olmaya devam ediyor. Peki ya argan yağının bu kadar özel olmasının sebebi nedir? Nemlendirici ve besleyici özellikleri ile argan yağı özellikle saç bakımında sıklıkla kullanılmaktadır. Soğuk sıkım yöntemi ile özelliklerini kaybetmeden en doğal haliyle bakımlarıma etki edecek olan argan yağının faydalarına bakalım;

Argan Yağının Faydaları

Argan yağı nemlendirici bir özelliğe sahiptir cilde direk olarak 1-2 damla damlatılarak masaj yaparak uygulanabilir. Uygulanan argan yağı cildinizi nemlendirir ve onarır.

Cildi nemlendirmekle yetinmeden içerisindeki zengin antioksidan ile cildinizin yaş alma belirtilerini gidermeye de yardımcıdır. Cildin yumuşak ve dinç bir görüntü almasına yardımcı olur.

Argan yağı, cilt sorunlarının başında gelen sivilce ve akne gibi problemlere karşı yardımcı olmasıyla da ilgi çekmektedir. Ciltteki yağ oranını düzenleyerek, fazla yağdan oluşabilecek akne ve siyah noktaları önlemektedir.

Saç bakımında ise yararları çok fazladır. Saçlarınızın diplerinde oluşabilecek sorunları (kepek, kaşıntı) gidermeye yardımcı olur. Saç diplerinizi besleyerek sağlıklı bir şekilde uzamalarına da yardımcı olabilir. Saçlarınıza ışıltı ve parlaklık katar.

Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Saç bakımınızda iki şekilde kullanabilirsiniz. Birincisi, argan yağını saçlarınıza eşit olarak masaj yapar hareketlerle yedirmeniz ve sonrasında streç film ile sararak 30 dakika bekleyebilirsiniz.

İkincisi, duş sonrası saçlarınızı nemlendirmek ve şekillendirmek adına sürebilirsiniz.

Argan Yağının Olası Yan Etkileri

Argan yağı ve diğer bakım ürünlerinin cildinize uyumlu olup olmadığını kontrol etmek için kullanmadan önce bileğinizde denemenizi öneririm. Herhangi bir alerjik reaksiyon göstermeniz durumunda doktorunuza danışmalısınız.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler