Avokado Yağı Nedir, Nasıl Kullanılır ve Faydaları

Avokado Yağı Nedir?

Cilt bakımını doğal yağlar ile yapmak daha güvenilir geliyor olabilir, aslında birçok bakım ürününün içinde yardımcı olarak doğal yağlarda kullanılmaktadır!

Bu güzel bilgi ile başladığımız yazımıza Avokado Yağının açıklaması ile devam edebiliriz. Avokado yağı soğuk sıkım ile elde ediliyor. Doğallığına zarar vermeden elde edilen avokado yağı salata ve belli yemeklerde de tüketilmeye uygundur. Antioksidan etkisini cildinizde kolayca kullanabilin diye tasarlanan damla kapaklı şişesini de çok seveceğinize eminim.

Avokado Yağının Faydalar Nelerdir?

Avokado yağı başlı başına bir nem kaynağıdır diyebiliriz. Antioksidan etkisi ve nem kaynağı olması cilt bakımınız için aslında vazgeçilmez bir nokta olmasını sağlıyor. Sadece cilt bakımınızda değil aynı etkileri ve daha nicelerini saç bakımınızda da sağlıyor!

  • Nemlendirici,
  • Parlaklık kazandırıcı,
  • Saçlarınızın uzamasına yardımcı,
  • Koruyucu,
  • Besleyici ve daha saymakla bitmeyecek birçok faydayı bakımlarınıza katmak için sizlere yardımcı oluyor.

Avokado Yağı Nasıl Kullanılmalı?

Avokado yağı saç için nasıl kullanılır diyorsanız işte okumaya başlayın; avucunuza döktüğünüz yeterli miktardaki yağı avucunuzda ısıttıktan sonra saç diplerinden başlayarak masaj yapar hareketlerle saçlarınıza yedirebilirsiniz! Sadece avokado yağı değil etkiyi güçlendirmek adına kendi karışımınızı yaparak Arifoğlu Tatlı Badem Yağı, Arifoğlu Çam Terebentin Yağını da kullanabilirsiniz!

Avokado yağını cildiniz için nasıl kullanacağızı merak ediyorsanız diyorsanız; avokado yağını su veya başka bir sabit yağ ile seyrelterek kullanabilirsiniz. Bu yağ Arifoğlu Jojoba Yağı, Arifoğlu Nar Çekirdeği Yağı olabilir. İstediğiniz etkiye göre hazırlayabileceğiniz karışımınızı yüzünüze sürerek 30 dakika bekletip sonrasın yıkayabilirsiniz. Kullandığınız bakım ürünlerinin içine damlatarak da kullanabilirsiniz.

Avokado Yağının Olası Yan Etkileri

Her bakım ürünü her cilde uygun olmayabilir. Belli reaksiyonlar gösterebilir örneğin; kızarıklık, kaşıntı gibi reaksiyonlara önceden hazırlıklı olmak için bir ürünü kullanmadan önce mutlaka test etmelisiniz. Boynunuza ya da bileğinize üründen birazcık sürerek, alerjik bir reaksiyon gösterip göstermediğini gözlemleyebilirsiniz. 10-15 dakika bekledikten sonra kızarıklık gösterirse bir doktora danışmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler