Bakımda Mucize

Besleyici ve nemlendirici özelliği ile kozmetik alanında kullanılan Avokado Yağının mutfağa da uzandığını biliyor muydunuz? Avokado yağının besleyiciliği artık bir sır değil!

Meksika ile Orta ve Güney Amerika’da bir besin kaynağı olarak yetiştirilmeye başlandı. Sonrasında böcek ısırıkları ve sokmaları, küçük cilt tahrişlerini tedavi etmek amacı ile kullanmaya başladı. Uzayan bu yol kozmetik de sıklıkla kullanılan bir ürün haline getirdi.

 

Avokado yağını diğer yağlardan özelliklerden biri oleik asit seviyesidir. Cildimiz kötü şeyleri dışarıda, iyi şeyleri içeride tutmak için tasarlanmıştır. Oleik asit cildimizin geçirgenliğini arttırması ile bilinen bir yağdır, bu özelliği cildimizin besinleri karşılaması için kapıları açmasına yardımcı olan şeydir. Çoğu yağda %15 olan oleik asit, avokado yağında %63’tür!

Bu avokado yağını diğer yağlarla birlikte kullanabileceğiniz ve etkisini arttırabileceğiniz anlamına gelir. Peki avokado yağı ile başka ne gibi cilt besleyici bileşenler elde ediyoruz;

  • A,B,D ve E vitamini
  • Potasyum
  • Lesitin
  • Aminoasitler
  • Antioksidanlar
  • Sterolinler
  • Linoleik asit
  • Fitosteroller
  • Beta karoten
  • Omega-3 yağlı asitler

Bunların yanında avokado yağı başka bir özelliği ile cilt bakımımızda önemli bir görev görüyor! Cildinizdeki nemi tutan ve koruyan bir yağ olan avokado yağı, kuru cilt tipleri için bulunmaz denecek kadar önem taşıyor.

Nemlendirici

Yağ asidi ve E vitamini açısından zengin olan avokado yağı cildinize ışıltı ve nem katar. Su kaybını azaltır.

Cilt İltihabının Giderilmesine Yardımcıdır

İçeriğinde bulunan antioksidanlar kuru cildin rahatlamasına yardımcı olur. Antimikrobiyal bir bariyer oluşturur. Hücre büyümesini besler ve kolajen sentezi sağlar.

Temizler

Yağlı ciltlerin sorunlarına yardımcı olmak için inanılmaz derecede yardımcıdır. Yağlı bir his bırakmadan cildinizi temizler, güneş yanıkları için rahatlatıcı bir etki sağlar.

Besler

Avokado yağındaki doğal maddeler nemlendirme için iyidir ve yaş alma ile gelen sorunlara potansiyel olarak savaşan bileşenler içerir.

Saç Derinize İyi Gelir

Kuru saç derinizi derinlemesine nemlendiren avokado yağı saç köklerinize temel mineraller sağlar. Saçlarınızın kırılmasını da önlemeye yardımcı olan avokado yağı saç derinizdeki problemlere de iyi gelecektir.

Belli yüz maskelerinde destekleyici olarak kullanabileceğiniz avokado yağı bakım ürünleri arasında iyi bir yer alıyor. Tırnak etleriniz içinde kullanabileceğiniz bu yağ birçok bakımınızda yanınızda oluyor.

Dolabınızdaki siyah elbise gibi her anınızda yardımcı olacak avokado yağını hemen satın alın!

 

 

 

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler