Cildinizi Bahara Hazırlayın: Cildinize Bahar Bakımı

Cildinizi Bahara Hazırlayın:

Cildinize Bahar Bakımı

Soğuk havanın etkisi ile yıpranan cildinizin rahatlayacak ve ferahlayacak bir bakıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız cildiniz için bahar bakımının tam zamanı. 

 

Havaların ısınması ve baharın gelmesi ile birlikte cildimizi de mevsim geçişinden en az zararla kurtarmalıyız. Yaz aylarına daha da ışıltılı ve canlı bir cilt ile girmek için bahar aylarında yapacağınız bakım çok önemlidir.

 

Nemlendiricinizi Değiştirin

Dengeli bir nem oranı sağlıklı ve canlı bir cilt için çok önemlidir. Kış mevsiminde soğuk havanın etkisi ile cildimiz çok fazla kurur ve bu yüzden daha çok nemlendirme ihtiyacı duyarız. Bu yüzden bahar ve yaz mevsimlerinde cildinizin nem oranını sağlamak için nemlendiricinizi değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Peeling Yapın

Peeling ciltteki ölü derileri kısa sürece gideren etkili yöntemlerden biridir. Ölü deriler kışın soğuk havanın etkisi ile ciltte daha fazla görülür. Bu nedenle bahar aylarında cildinizi yenilemek ve tazelemek için haftada bir kez peeling yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Bol Bol Su İçin

Bahar ve yaz aylarında diğer aylara göre daha çok su tüketmek gerekiyor. Cildin ve vücudun tazelenip yenilenmesi için su tüketimi çok önemlidir. Sizde mevsim geçişinde bol bol su tüketerek cildinizin daha taze ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Maske Yapın

Cildi ölü derilerden arındırmak için yaptığınız peelinglerin etkisini arttırmak ve cildin alt katmanlarına nüfuz edebilmek için maske yapmak çok önemlidir. Cilt tipinize ve ihtiyacınıza göre maske uygulamak cildinizin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır.

Cilt Serumu Kullanın

C vitaminli, nemlendiricili ve kolajen etkili serumlar günümüzde çok popüler. Nemlendirici kullanmadan önce uygulayacağınız cilt serumları cilt bakımınızın etkisini arttırıyor ve cildinizin nemlendiricinizi daha etkili bir şekilde almasını kolaylaştırıyor.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler