Cilt Çatlakları Nasıl Önlenir: Vücut Bakımı Önerileri

Cilt Çatlakları

Çatlaklar çoğu kadının ve aynı zamanda erkeklerin problemi. Genellikle karın, kalça ve kollarda yani yağlarımızın biriktiği kısımlarda birçoğumuzun çatlağı var.

Çoğu kadında doğum sonrasında karın bölgesinde çatlaklar oluşur. Kadınların %90’ında hamilelik sırasında çatlaklar oluşur. Erkeklerde de görülen çatlağın en yaygın sebebi hızlıca kilo alıp vermektir. Genetik etkilerde çatlağa sebebiyet verebilir.

Çatlakları önleyemiyorsanız, azaltabilir misiniz gelin bakalım.

Çatlaklarınızı Gizleyin

Çatlakların yok olması zaman alır. Çoğu durumda inatçı ve kolay kolay bizi terk etmeye niyeti olmayan çatlakları gizleyebilirsiniz. Kimisi dövme kimisi makyaj ürünleriyle bunu yapabilir.

Çatlaklarınızı Önleyin

Kurtulması zor olan çatlaklarınızı önleyebilirsiniz. Yıllar içinde çoğalan ya da azalan çatlaklarınızın en kolay yolu budur. Düzenli egzersiz, yağ masajı, sağlıklı beslenme, yeterli uyku, bol su tüketimi ve cildi nemlendirmek çatlakları önleyebilir.

Çatlağa Lazer Tedavisi

Lazer cildinize nüfuz ettiği ve yeni cilt pigmenti büyümesini yeniden oluşturduğu ağrısız bir süreçtir. Bunun gibi klinik çözümleriyle de çatlaklarınızdan kurtulmanız mümkün.

Abdominoplasti

Genellikle karın germe olarak bilinen, bu işlem karın bölgesindeki fazla yağ ve gevşek deriyi alma işlemidir. Bu işlem sadece çatlakları yok etmez aynı zamanda ince görünmenizi de sağlar. Çatlak tedavisi için en etkilisi budur.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler