Doğal E Vitamini Yağı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Doğal E Vitamini Nedir?

Bakım ürünlerinde sıklıkla karşılaşabileceğiniz E Vitamini yaygın kullanılmaktadır. Herkesin bakımında farklı bir etki ile yardımcı olabilecek E Vitamini aslında temel bir besindir. Ancak suda çözünerek antioksidan etkisini gösterebilmektedir. Bu özelliklerinin yanında doğal bir onarıcı olduğunu da atlatmamak gerekir.

E Vitamini Faydaları!

Yaş alma belirtilerinin azalmasına yardımcı olabilecek E vitamini aslında nemlendirici özelliği ile bunu sağlamaktadır.
Saçlarınızın daha sağlıklı hale gelmesine yardımcı olur. Kan damarlarını rahalatıcı etkisi ile saçlarınızın vitamini kolayca emmesini sağlarken güçlendirici ve nemlendirici etkisiyle bakımınızı da sağlar.
Yara ve çatlak izlerinizi onarıcı etkisi ile azaltmaya yardımcı olur.
Tırnaklarınızın güçlenmesine yardımcı olmak içinde kullanabileceğiniz bu bakım yağı tırnak ve tırnak etlerinizi kolaylıkla yumuşatarak manikürünüze de yardımcı olabilir.
Ürünümüze hemen buradan göz atın!

E Vitamini Nasıl Kullanılır?

E vitamini yüzünüze uygulayabilirsiniz. Cildinizde onarıcı ve nemlendirici etkisini hissetmek için gece yatmadan önce cildinize yedirin. Sabah kalktığınızda güzelce yıkadığınıza emin olmalısınız.
Saç için E vitaminini kullanacaksanız karışım maskelerinize ekleyerek kolayca saç derinize yedirebilirsiniz. Karıştırdığınız yağlarla saçlarınıza uyguladıktan yarım saat sonra yıkayabilirsiniz.
Lekeler veya çatlaklar için E vitamini kullanacaksınız istediğiniz bölgeye 10 dakika masaj yaparak yedirebilirsiniz. Yedirdiğiniz bölgeyi 30 dakika sonra yıkamalısınız.

E Vitaminin Olası Yan Etkileri

Cildiniz her ürüne uyum sağlamayabilir. Bu durumu önceden anlayabilmek için boynunuza veya el içi bileğinizin küçük bir kısmına kullanmak istediğiniz ürünü sürebilirsiniz. Sürdüğünüz ürünü 10-15 dakika beklettikten sonra herhangi bir reaksiyon gösterip göstermediğini kontrol edebilirsiniz. Göstermesi durumunda lütfen doktorunuza danışın ve uygulamadan önce mutlaka bunu yapmalısınız.
Ancak hassas bir cildiniz varsa kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler