Doğal Maskeler: Ev Yapımı Gözenek Sıkılaştırıcı Maskeler

Evde maske

Cildimiz için her gün düzenli olarak kullandığımız tonik, serum, krem ve temizleme jelleri vardır. Gözeneklerin daha sıkı ve az görünmesi cildin daha güzel ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Birçok kadın cilt gözeneklerinden rahatsızdır ve bunun için çözüm yolları aramaktadır.

Günümüzde doğal ürünlere olan ilgi çok fazla arttığı için kadınlarda cilt bakımlarında daha çok doğal içerikli ürünlere yönelmektedir. Aynı zamanda evde doğal kendilerinin yaptıkları maskeleri tercih etmektedir.

Bizde bu yüzden sizler için cilt sıkılaştırıcı doğal maskeler hazırladık! Gelin hep birlikte evde doğal maskelerimizi yapalım!

Yumurta Maskesi

Yumurta Akı Maskesi

2 çay kaşığı limon suyu

1 adet yumurta akı

Hazırlanışı;

Öncelikle bir kase içerisinde limon ve yumurta akını iyice köpürene kadar çırpın. Ardından yüzünüz için kullandığınız bir maske uygulama fırçası ile karışımı yüzünüze sürün. İncecik bir kağıt peçeteyi maskeyi sürdüğünüz bölgelerin üzerine parça parça koyun. Karışımı peçetenin üzerine tekrar uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra peçeteleri çıkararak yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Gül suyu maskesi

Gül Suyu Maskesi

Malzemeler;

2 yemek kaşığı un

2 yemek kaşığı yoğurt

Kıvam alana kadar gül suyu

Hazırlanışı;

Tüm malzemeleri bir karışım elde edene kadar karıştırın. Pamuk yardımı ile temiz cilde maskeyi sürün. 20 dakika beklettikten sonra soğuk suyla cildinizi durulayın.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler