Erkekler İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri

Erkekler, cilt bakımının sadece kadınlar için var olduğunu düşünüyorsanız bu düşünceyi aklınızdan silip atın. Çünkü en az biz kadınlar kadar sizin de cilt bakımınıza ihtiyacınız var.

Bunun sebeplerinden biri erkekler testosteron hormonu salgıladığı için daha yağlı ve kadınlara göre daha kalın cilt derisine sahiptir. Ayrıca sürekli tıraş olduğunuz içinde  cildiniz tahriş olur yani bu yüzden sevgili erkekler sizde sağlıklı bir cilt için bakım yapmalısınız.

O zaman size yapabileceğiniz pratik ve kolay cilt bakımından bahsedelim.

Erkeklerin Rutin Cilt Bakımı Nasıl olmalıdır?

Günlük yaşantınızda yapmanız gereken tek şey cildinizi temiz tutmak. Cildinizi düzenli şekilde temiz tutmak kir ve kalıntıların birikmesini engelleyecek ve aynı zamanda gözeneklerinizi açık tutacaktır. Gözünüz sabuna kaydıysa o sabunu atın çünkü sabunlar en büyük düşmanımızdır kendileri cildin pH değerini bozmaktadır, aynı zamanda yüzünüzü kurutur ve tahriş eder. Bunun yerine yüz yıkama köpüğünü tercih etmenizde fayda vardır.

O zaman cilt tipine göre yüz temizleme köpüğünü seç ve ilk adımını at.

Nemlendirme

Yüzümü temizledim bakım bitti diye düşünmeyin, cilt bakım rutininde önemli olan bir şey de cildi nemlendirmek. Çünkü cildimizin yaşam kaynağı nemdir. Yağlı bir cilt tipine bile sahip olsanız nemlendirilmeye ihtiyacı vardır.

Normal veya yağlı cilde sahip erkekler için hafif bir losyon veya nemlendirici jel yeterli olabilir. Kuru ciltliler ise daha güçlü bir nemlendirici kullanmalılar.

Nemlendirme işlemini gece ve gündüz yaparsanız daha etkili sonuç alırsınız. Ayrıca bu nemlendirme aşaması cildin kaybettiği su miktarının geri kazanılmasını sağlayacaktır.

Kırışıklıklara Elveda

Kolay ve pratik cilt bakımımıza kırışık önleme ile devam edelim.

Şimdi sırada hem kadınların hem de erkeklerin korkulu rüyası olan kırışıklıklara önlem almak var.

Cildimiz kolajen kaybına uğradığı için ciltte kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Bu kırışıklıkları önlemek aslında sizin kendi elimizde. Özellikle göz çevresi ve alın bölgesinde kırışma ihtimali çok yüksektir. Bu yüzden bu bölgelere özel bakım yapmamız gerekir. Bu özel bakımı da yaşlanma karşıtı kremlerle yapabiliriz.

Güneş Kremi Kullan

Evet son aşamaya geçtik yaz, kış farketmeksizin cildimizin ihtiyaç duyduğu bir ürün güneş kremi…

Lekelerin ve kırışıklıkların en sevdiği tabii ki de güneştir. Güneşte 5 dakika bile kalsak cildimiz hemen hasar görür. Sabah evden çıkmadan önce en az 30 SPF içeren güneş kremi kullanmanızda fayda vardır.

Tüm bunlar gözünü korkutmasın Erkek bakım seti edinerek bakım rutininiz için gerekli olan ürünlere bir pakette sahip olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler