Jojoba Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

Mucizevi Doğal Yağ :Jojoba Yağı

Merhaba!

Bugün sizlerle jojoba yağının faydalarını ve kullanım alanlarını konuşacağız.  Jojoba yağı çok eski zamanlardan beri yara ve tahrişleri iyileştirmek için kullanılırmış. Bununla birlikte 1970’li yıllarda zaman içerisinde seri üretimine ve pazarlanmasına başlanılmıştır. Günümüzde ise kozmetik, dermokozmetik, makyaj ürünleri, saç bakım ürünleri ve doğal bakım ürünlerinde çokça kullanılmaya başlanılmıştır.

Nemlendirici Etkisi İle Jojoba Yağı

Jojoba yağı en çok losyonlar, şampuanlar, saç bakım kremleri, nemlendirici maskeler ve nemlendirici kremlerin içerisinde kullanılır. Jojoba yağı her cilt tipi için uygundur. Kuru ciltliler jojoba yağını doğal ve saf hali ile kullandıklarında mükemmel bir nemlendirici görevi üstlenecek olan jojoba yağını karma ve yağlı ciltliler uçucu doğal yağlar ve diğer sabit yağarla birlikte cildin ihtiyacına göre karışım yapıp gönül rahatlığı ile kullanabilir. Bu noktada jojoba yağını temiz yüzünüze direkt olarak uygulayabilir ya da nemlendirici kreminizin içerisine bir iki damla olarak ekleyebilirsiniz.

Jojoba Yağı: Cilt ve Saç Etkileri

Komedon oluşma riskini en aza indirme özelliği ile popüler olan bu mucizevi yağ, aynı zamanda içeriğinde ki A ve E vitaminleri ve faydalı yağ asitleri ile cilde mükemmel bir bakım yapıyor.

Şimdi gelelim bu mükemmel yağın faydalarına;

  • Anti – age etkisi sağlar

İçeriğinde ki A ve E vitaminlerinin sağladığı antioksidan etkilerin yanında güçlü yağ asitleri sayesinde kırışıklıklara karşı büyük bir rol oynayan Jojoba yağı, cildin genç görünmesini sağlamaya yardımcı olur.

  • Nemlendirici Etki Sağlar

Jojoba yağının en popüler ve bilinen özelliği olan nemlendirme etkisi, gözenekleri tıkamadan yoğun bir nemlendirme etkisi sağlar. Cildi yumuşatarak bebeksi bir doku ve görünüm sağlar. Cilt tonunu eşitleyerek cilde daha da aydınlık bir görüntü verir. Bu noktada jojoba yağını temiz yüzünüze direkt olarak uygulayabilir ya da nemlendirici kreminizin içerisine bir iki damla olarak ekleyebilirsiniz.

Mucizevi Jojoba Yağı

  • Saçları besler, parlatır ve canlı görünmesini sağlar

Saçları ve saç derisini beslemede çok büyük bir rol oynayan jojoba yağının bir çok saç maskesi, şampuan ve saç kreminin içerisinde olduğunu yukarıda belirtmiştik. Saçların daha parlak, canlı ve dolgun görünmesini sağlayan jojoba yağı doğrudan temiz saça uygulanabileceği gibi maske olarakta kullanılabilir. Aynı zamanda şampuanınızın ya da saç kreminizin içerisine bir iki damla damlatarak bakımınıza jojoba yağını dahil edebilirsiniz.

Kısaca özetlemek gerekirse jojoba yağı hem saçınız hem cildiniz için mükemmel bir parlaklık ve nem kaynağıdır. İsterseniz günlük rutininizde kullandığınız kişisel bakım ürünlerinizin içlerine, isterseniz de direkt olarak yeri miktarda yüzünüze nemlendirici saçınıza bakım yağı ya da maske olarak uygulayabilirsiniz.

Sizler için Jojoba yağı ile hazırladığımız setlere ve %100 doğal ve besleyici içeriği ile Arifoğlu garantisi ve Pratikya kalitesi ile hemen ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler