Kayısı Çekirdeği Yağı Nedir, Nasıl Kullanılır ve Faydaları

Kayısı Çekirdeği Yağı Nedir?

Merhabalaar!

Cilt bakımında en çok tercih edilen yağlardan biridir ama dahası da var! Doğal ürünler bakımlarımızda daha güvenilir ve daha etkili bir yer kaplıyor. Zengin bir lif kaynağı olan kayısı, içeriği vitamin ve minerallerle bakımlarınıza da yardımcı oluyor. Yaz mevsiminde toplanan meyveler soğuk presleme yöntemiyle elde ediliyor. Bu sayede yağ hafif ve dokulu bir şekilde elde ediliyor. Hemen ürünümüzü inceleyin!

Kayısı Çekirdeği Yağı Faydaları

Hassas ciltlere uygun bakım sağlayan kayısı çekirdeği yağı yoğun nemlendirici bir özelliğe sahiptir. A ve E vitamini içermesiyle cildin sıkılaşmasına yardımcı oluyor. İnce çizgilerin ve kırışıkların giderilmesi içinde yardımcı olan bu yağ şişliklerinizin giderilmesini de sağlıyor.

Arı ve diğer böcek sokmalarının ağrı, şişkinliğini de giderebiliyor.

Saç, kaş ve kirpiklerinizin diplerine uyguladığınızda kıl köklerini güçlendirerek daha gür ve hızlı uzamalarını destekliyor.

Kayısı Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Hafif bir dokusu olabilir ancak direk kullanıldığında cildinizdeki gözenekleri kapayabilir. Sivilce yapma riski taşıyan bu yağın, seyreltilerek kullanılması tavsiye ediliyor.

Saç bakımında ise şampuanınızın içerisinde birkaç damla koymanız yeterli.

Kayısı Çekirdeği Yağı Olası Yan Etkileri

Gözenekleri tıkama ihtimali olan bu yağın seyreltilerek kullanılması öneriliyor. Göz çevresine sürülmesi halinde yağ bezesi oluşumuna yol açabiliyor.  Bu yüzden dikkatli bir şekilde kullanmanız önerilir. Hassas ciltliler doktorlarına danışmadan bu yağı kullanmamalıdır. Ancak ilk kez kullanacaklarda boyun veya bileğinde denedikten sonra uygulayabilirler. Herhangi bir alerji reaksiyon göstermesi durumunda doktora danışınız.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler