Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Çözüm: Shea Butter

Shea Butter İle Nemlendirici Etkiye Doyun

Merhabalaar,

Soğuyan hava ile cilt kuruluğu kapıyı çalıyor diyebilir miyiz? Bolca su içmek, birçok nemlendirici ile cildimizi nemlendirmek kuruluk ile başa çıkmanın yollarından, cildimiz neden kuruyor diye sorarak başlayalım. Öncelikle sebebi sonra çözümü!

Cilt kuruluğu; cildin en yüzeysel tabakasında su bulunmamasından kaynaklı bir sorundur. Hava şartları, sıcak banyolar, yeterli sıvı alınmaması, ısınma şekilleri ve vücut jelleri gibi temizleyici ürünlerin içeriği cilt kuruluğunuzu etkiliyor olabilir.

Cilt Kuruluğuna Sebep Olabilecekler;

Soğuk veya sıcak hava fark etmez cilt kuruyabilir, ancak soğuk havada daha sıklık göstermesinin sebebi rüzgarın su götürme etkisinin daha fazla olmasıdır. Rüzgarlı havada çamaşırlarda hızlı kurur değil mi?

Yüksek ısılı ısınma yöntemleri de ortamdaki nemi azalttığından cildi kurutabilmektedir.

Sıcak banyolar ise hepimizin yorgun bir günün ardından tercihi olabiliyor. Sıcak banyo cildimizin üzerindeki nemi alacağı için o da kuruluğa sebep olabilir.

Duş esnasında kullandığımız yıkama jellerinin içeriği de cilt kuruluğuna sebep olabilmektedir.

Cilt kuruluğu birçok sebepten karşınıza çıkabileceği gibi genel bir sorunda olabilir. Bunların hepsine rağmen cilt tipinizde kuru olabilmektedir. Tabii ki bu mesele böylelikle kapanacak bir mesele değil, çözümü ise işte tam burada!

Shea Butter İle Tanışın!

Kuru bir cilt tipi de olsa ya da dış etkenlerden kuruyor da olsa çözümü için kullanabileceğiniz bir önerimiz var. Saf Karite Yağı ya da Shea Yağı olarak da bilinen, Batı Afrika’daki shea ağaçlarından toplanan ve kremsi bir yapı elde edilen Shea Butter kuru cildinize çözüm olabilir!

Yağ asitleri ve yüksek vitaminler içeren shea yağı cildi nemlendirmek için ideal bir üründür aynı zaman iyileştirici etkisi de bulunmaktadır. Başta kuru ve hassas ciltler için ideal olan bu yağ, her cilt tipi içinde kullanılabilir. Yaş alma belirtileri gibi durumlarda da yardımcı olan bu yağ cildinize oluşabilecek diğer sorunları (akne, sivilce) antioksidan ile engellemeye de yardımcı oluyor.

Ciltte kolajen üretimini de destekleyen shea butter, pürüz ve lekelerinde giderilmesine yardımcı oluyor. Nemlendirici etkisi ile ciltte oluşan veya oluşabilecek çatlakların da üzerinde de etkilidir!

Shea Butter Nasıl Kullanılır?

Her ürün cildiniz için farklı etkiler yaratabilir, ancak doğru kullanıldığında! Doğru kullanılması  cildinize yaratacağı etkiyi tam anlamıyla hissettirecektir..

Shea yağı cilde direk uygulanabilir, ancak miktarına dikkat etmek gerekir. Eğer cildine direk uygulamayı düşünüyorsan;

İlk önce boyun veya bileğinde alerjik bir reaksiyon gösterip göstermeyeceğini denemeni öneriyoruz. Cilt bakımına katabileceğin shea yağını akşam nemlendiricisi olarak kullanmak daha uygun olacaktır, gece cildinin daha kolay emeceği yağ bileşenleri sana daha iyi gelecek! Geceleri uygulamak istediğin bölgeni; yüz veya vücut temizledikten sonra masaj yapar gibi yumuşak hareketler ile yedirebilirsiniz!

Ancak cilt bakımına sadece nemlendirici olarak değil karışım bir maske ile de uygulayabilirsiniz!

Kendi maskenizi güzelce yapmak için, karıştırın;

İyice karışan bu üçlüyü yüzünüz güzelce dağıtın, iyi bir sonuç elde etmek için yüzünüzü ılık su ve yumuşak bir bezle hafifçe temizleyebilirsiniz. Ancak 10 dakika bekledikten sonra!

Cildinize bebeksi bir yumuşaklık katmaya yardımcı olmak için sizleri bekleyen Arifoğlu Shea Butter Yağı cilt bakımınızdaki yerinden, ne işe yarar veya nasıl kullanılır sorularının cevabını yukarıda gördünüz! Arifoğlu Üzüm Çekirdeği Yağı ile de karıştırarak yapabileceğiniz maskeler sizi bekliyor..

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler