Papatya Yağı Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Papatya Yağı Nedir?

Merhabalaar!

Baharın gelişini haber veren papatya çiçeklerinin değerli özlerinden elde edilen ve herkes tarafından sevilerek kullanılan papatya yağının faydaları ve nasıl kullanıldığını merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. Bitkisel özlü güzel bir bakım ürünü olan bu yağ aslında sakinleştirici etkisiyle de bilinmektedir. Ülkemizin genelinde yetiştiği için herkes tarafından bilinen ve kullanılan bir yağdır.

Papatya Yağı Faydaları Nelerdir?

Saç açmak için en eski yöntemlerden biri olan papatya yağı saç renginizi açmanıza yardımcı olur. Bunun yanında saçlarınızda yaşayabileceğiniz kepek sorununu da giderebilir. Saç için kullanılırken saç köklerini güçlendirecektir.

Cilt bakımınız için yüzünüzdeki pürüzleri gidermenize yardımcıdır. Sivilce ve akne gibi problemlerinize de iyi gelecektir.

Yorgun bir günün ardından ise ağrıyan bölgelerinize masaj yaparak ağrınızı giderebilirsiniz. Yatmadan önce masaj yapıldığında da uykuya kolayca dalmanızı sağlar. Baş ağrınızı da bu yöntemle giderebilirsiniz.

Bebeklerinizin gaz problemlerini de giderirken kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Papatya Yağı Nasıl Kullanılır?

Vücudunuza kullanacakken elinize alacağınız papatya yağını direk masaj yapar hareketlerle uygulayabilirsiniz. Cilt bakımınız için bir pamuk yardımıyla cildinize uygulayabilirsiniz. Baş ağrısı ve benzeri durumlar içinse masaj yapar hareketlerle ağrıyan bölgeye sürerek ağrınızı hafifletebilirsiniz.

Papatya Yağı Olası Yan Etkileri

Alerjik reaksiyonlara karşı önlem alabilmek için kullanacağınız ürünleri öncelikle bilek içinizde biraz sürüp bekletiniz. Kızarma, kaşınma gibi bir durumla karşılaşırsanız hemen bir doktora danışmalısınız. Hassas bir cildiniz varsa kullanmadan önce doktora danışmanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler