Saç Ve Cilt Mucizesi: Hindistan Cevizi Yağı

Şimdiye kadar hindistan cevizi yağının için birçok faydasını duydun dimi?  Hindistan cevizi yağı normal bir yağdan daha fazlası: Onunla ister yemek pişir, ister evini temizle.

Ama kalbinin köşesinde severek tutacağın bir güzellik ürünü olması gerektiğini söyleyebilirim. D, E ve K vitaminleri içeriği sayesinde cildini ve saçını mucizelerle besleyeceksin.

O zaman gelin Hindistan cevizi yağının faydalarına hep beraber bakalım.

Yüz İçin

Günümüzde birçok yüz temizleyiciler cildi soyan sert kimyasallarla yapılır, bu da genellikle akne ve tıkanmış gözenekler gibi cilt sorunlarına yol açar. Hindistan cevizi yağı birçok doğal yüz bakım ürünlerinde kullanılır. İçeriği öncelikle besleyici yağ asitlerinden oluşur ve özellikle laurik asit bakımından yüksektir. Ayrıca cildi pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur, E vitamini ve sağlıklı yağlar içerir. Hindistan cevizi yağı yaşlanma karşıtı özellikleri ile de bilinir, yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olur ve güneşten gelen hasarları azaltmaya yardımcı olabilecek E vitamini ile A vitamini gibi antioksidanlara sahiptir.

Saç İçin

Hindistan cevizi yağı sadece yemek veya cilt için kullanılmıyor, saçlarınızda bu mucizevi doğal yağdan faydalanabilir. Kuru saçlar için bir kurtarıcı kahraman olarak bilinir. Yağ asidi yapısı sayesinde saç derisinin içine daha iyi nüfuz eder. Hindistan cevizi yağının saç üzerinde düzenli kullanımı sadece kuru saç tellerinizi beslemek ile kalmaz aynı zamanda güçlendirir ve korur böylece şekillendirme ve renklendirme işlemlerinde protein kaybını ve hasarını azaltır.

Vücut İçin

Vücudunuz için inanılmaz bir nemlendiricidir. Hindistan cevizi yağı, antioksidan özellikleri ile bilinir ve bu nedenle egzama, dermatit ve sedef hastalığı gibi çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılır. Hindistan cevizi yağı cildin doğal PH seviyelerini geri kazanmaya yardımcı olarak ipeksi ve pürüzsüz bırakır. Hindistan cevizi yağı genellikle losyonlar, kremler ve vücut yağları gibi vücut bakım ürünlerinde baz yağ olarak kullanılır.

Banyo

Faydaları saymakla bitmeyen Hindistan cevizi yağı banyo zamanınızda rutin bir parçanız da olabilir. Banyo suyunuza hindistancevizi yağı eklemek cildinizi baştan ayağa nemlendirmeye yardımcı olacaktır. 

Masaj

Hindistan cevizi yağı masaj esnasında kullanıldığında vücudunuzu gevşetir. Egzotik Hindistan cevizi kokusu duyularınızı rahatlatırken bir nemlendirici görevi de görmektedir. Cilt Hindistan cevizi yağını kolayca emdiği için masaj yağı olarak kullanılması mükemmel bir seçimdir. Masajda kullanılan bu yağ vücuttaki sıkı kasları yatıştırmaya ve gevşetmeye yardımcı olacaktır.

Bizim size doğal hindistan cevizi yağı önerimiz; Arifoğlu Hindistan Ceviz Yağı 

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler