Sarı Kantaron Yağı Faydaları ve Kullanımı

Sarı Kantaron Yağı Nedir?

Farklı türde bitkilerden çok uzun zamanlardan beri doğal yağlar elde ediliyor. Sarı kantaron yağı da bunlardan biri. Yaraları iyileştirme özelliği ile bilinen sarı kantaronun daha birçok faydası da vardır. Sadece cilt sorunlarına değil başka konulara da yardımcı olmakta üzerine yoktur.

Sarı Kantaron Yağı Faydaları

Hücre yenileme ve antiseptik özellikler gösterme gibi durumları gözle görülür şekilde gözlemlenmiştir. Böylelikle mikrop ve iltihaplanmayı önlemeye yardımcı olabilmektedir. Açık yaralarda da bu etkileri  ile iyileştirme etkisi yaratabilmektedir.

Sakinleştirici bir etkisi de bulunan sarı kantaron yağı kolay uykuya geçmeye de yardımcıdır. Saçlarınızda oluşabilen deri sorunları dökülme durumlarında da karışım maskelere katarak önleyebilirsiniz.

Ürünümüze hemen göz atın!

Sarı Kantaron Yağı Kullanımı

  • Saç bakımınıza karışım diğer yağlar kullanılarak kolayca saç derinize ve boylarınıza uygulayabilirsiniz. Böylelikle dökülme önleyici etkisini kolayca gözlemlemeniz mümkün.
  • Cilt Bakımınız için sarı kantaron yağını kullanmak istiyorsanız, bir sabit yağ ile karıştırarak ya da bir maskenin içine koyarak kullanabilirsiniz.
  • Bebeklerde oluşan pişikleri de önlemeye yardımcı olan sarı kantaron yağını pişik olan bölgeye sürerek geçmesini de sağlayabiliriz.

Sarı Kantaron Yağı ve Olası Yan Etkiler

Cilt tipleri değişebildiği gibi bakım ürünlerine verdiği tepkilerde değişebilmektedir. Cildinizde oluşabilecek herhangi bir sorun için öncesinde boyun veya bilek içinde denemenizi öneririz. Boyun veya bileğinize az miktarda sürerek 10-15 dakika bekleyiniz. Kaşıntı ya da kızarıklık durumunda bir doktora danışmanızı tavsiye ederiz.
Hassas bir cilde sahipseniz denemeden önce bile doktora danışmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler