Sarkan Yanaklar İçin Yüz Yogası Nedir?

Sarkan Yanaklar İçin Yüz Yogası

Yanaklarının sarktığını ve hafif hafif çizgiler oluştuğunu mu fark ettin? Yüzümüzün bozulan yapısını hiçbir operasyon olmadan değiştirebileceğimizi biliyor musun? Seni daha fazla meraklandırmayayım ve cevabı vereyim Yüz Yogası ile yüzünü yeniden şekillendirebileceksin. “Nedir bu yüz yogası?” dediğini duyar gibiyim, hadi o zaman bu yazıyı oku!

Yüz Yogası Nedir?

Yüzün daha genç ve sağlıklı gözükmesi için yapılan yüz egzersizlerine yüz yogası denmektedir. Kan dolaşımını hızlandıracak bu hareketler yüz çevresindeki hücrelerin yenilenmesini ve daha canlı görünmenizi sağlıyor.Yüz yogası ile kırışık ve çizgilerini kaybetmekten daha fazlasını yapacaksın. Bu egzersizler sayesinde hem kalkık yanaklarınız olacak hem de o çoğumuzun özendiği çıkık elmacık kemiklere sahip olacaksınız.

 O zaman yüz yogası egzersizlerini yapmaya hazır mısın? 

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yüz yogasından iyi bir sonuç almak istiyorsan günde 15 dakikanı ayırman gerekmektedir.

1.Dudak Çevresi

Dudaklarının dolgun durmasını istiyorsun ama bu botoksla olmasın diye doğal yollar arıyorsan o zaman bu hareketi yapmalısın. Önce dudaklarını nemlendir ardından derin bir nefes al ve o nefesini tutarak yanaklarını şişir. Ardından ağzında ki havayı bir sağ yanağına bir sol yanağına doğru götür.

Bir diğer yöntem aynanın karşısına geç ve güzelliğine bakarak kendine sevgi dolu öpücükler yolla.

Dudak için son hareketimiz o harfi söyleyerek dışarıya hava üfle ve bu sayede yanak ile dudak çevren çalışacak.

2.Göz Kapakları

Göz çevresine uygulayacağın hareketler sayesinde göz kapakların güçlenecek ve kırışıklık oluşumunu engelleyecek.Bu hareketi yapmak için avuç içlerinizle kaşlarınızı yukarı doğru gerdirin ve bu sırada aşağıya bakmaya çalışın. 1- 2 dakikalık uygulamayı günlük olarak tekrar edin. 

3.Yanak Çevresi

Düzenli olarak uygulayacağın yanak yogası sarkan yanaklarını kaldırmaya yardımcı olacak ve sarkma oluşumunu engelleyecektir. Bu hareketi balon şişirerek yapabilirsin. Şişirdiğin balonun havasını söndürmek için balonu dudaklarına yakın tut ve hava dışarı çıkarken havaya karşı üfle. Böylece yanak kaslarını çalıştırmış olursun.

4.Yanak Dolgunlaştırma

Yüz yogası ile yanaklarını da dolgunlaştırabilirsin, eğer egzersizleri düzenli olarak yaparsan sarkan yanaklar, zamanla gerilir ve elmacık kemiklerinde dolgunluk oluşur.

5.Yanak Sarkması

Yanak sarkmasını önlemek için Çin bıyığı adı verilen hareketi deneyebilirsin. Bu hareket için parmaklarınla 2 rakamını oluştur ve birleştir, sağ ve sol yanakları bu hareket ile gerdir. Her gerdirmede 10 saniye kadar bekle.

Evet yüz egzersizlerinin sonuna geldik, umarım hareketleri düzenli olarak yaparsın ve memnun kalırsın.

Biz bu egzersizlerin yanında sana birde kırışıklık önleyici krem öneriyoruz, incelemek istersen: Salkom Yaşlanma Karşıtı Krem

Kendine güzel bak, bir dahaki yazıda görüşmek üzere!

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler