Sonbaharda Cilt Bakım İçin 6 İpucu

Yaz mevsiminin son dönemlerindeyiz, günler kısalmaya havalar soğumaya başlamak üzere… Hava kurudukça cildinizde nemini kaybedip kuruyacaktır. Sonbahar mevsimi yaz ile kış arasında bir geçiş köprüsüdür böylece meydana gelen yaz hasarlarını düzeltir ve cildinizi kışa hazırlar.

Güneş, klor ve tuzlu su yaz boyunca cildinize zarar vermiş olabilir, bu nedenle sonbahar, cildin pul pul dökülme ve nemlendirme zamanıdır.

Muhteşem, sağlıklı bir cilt için sonbahar cilt bakımı ipuçlarını okuyun...

Sabunu Atın

Güzel kokulu sabunlu peelingler plajda geçen bir günün ardından harika hissettirebilir (ve kokabilir), ancak cildinizi kuru bırakır. Sonbahar geldiğinde sabun içermeyen nemlendirici bir temizleyiciye geçebilirsiniz.

Cildinizi Pul Pul Dökün

Yaz güneşi ve klor cildinizi kuru ve pul pul bırakmış olabilir. Yeni sezona tam vücut peeling seansı ile başlayın .

Losyondan Kremlere Geçin

Hava kurudukça cildinizin daha kalın bir nemlendiriciye ihtiyacı vardır. Kremler daha güçlü ve yağlı bariyer sağlar, yani hem cildin dış tabakasından su kaybını azaltır hem de cilt tabakasına aynı zamanda nemlendirme sağlar.

Dudaklarınızı Koruyun

Bu kış dudaklarınızın kurumasını ve çatlamasını önlemek için şimdiden nemlendirmeye başlayın. En iyi sonuçlar için petrol bazlı olmayan bir dudak kremi kullanın.

Yatırımı El Kremine Yapın

Eller genellikle sonbahar ve kış aylarında kurur ve çatlar. Tüm kış boyunca yumuşak, esnek eller sağlamak için ellerinizi şimdi nemlendirmeye başlayın.

Güneş Koruyucu Kullanmaya Devam Edin

Yaz aylarında UV radyasyonu daha fazla olsa da, dört mevsim boyunca UV ışınları hala mevcuttur.  Güneş kremi her zaman kullanılmalıdır çünkü genellikle gelen ışınını radyasyonunu azaltmaya yardımcı olur. Bu yüzden her mevsim günlük olarak yüzünüze güneş koruyucu kullanın.

 

 

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler