Mavi Anemon Yağının Faydaları, Nasıl Kullanılır: Saç, Cilt ve Göz Çevresi

Mavi Anemon Yağı 103 aktif madde içerir. Çok etkili antioksidanlar, vitaminler ve kimyasal bileşenler barındırır. Çok eski yıllardan beri güzellik amacıyla kullanılmaktadır, mavi anemon bitkisinden damıtma yöntemiyle elde edilen şeffaf renkli güzel kokulu bir yağdır. 

Mavi Anemon etkili bileşenler ve kimyasallarla insan sağlığından bakımına kadar etkilidir. Uzun yıllardır dermatolojik amaçlar içinde kullanılmaktadır. Son dönemlerde birçok kozmetik üründe ana bileşenler arasında mavi anemon yağı bulunmaktadır. 

Mavi Anemon Yağı Faydaları Nelerdir?

Kas Kalitesini Arttırır

Mavi Anemon Yağı,  antispazmodik ve kasları gevşetici bir madde olarak işlev görmektedir. Spazmları ve kasılmaları önleme de önemli bir görev oynar. Bu durum sayesinde ağrıları büyük oranda azaltabilir, kasların hızlıca gevşemesini sağlar. Vücudun doğal dengesini değiştirmeden çalışan bir maddedir. Tüm bunlarla beraber yağdaki bileşikler kasların sağlıklı v kaliteli bir işlev görmesine de yardımcı olur.

Mavi Anemon Yağı & Solunum Yolları

Mukus açıcı özelliği bulunan bu yağın boğaz ve burun gibi üst solunum yollarındaki enfeksiyonları temizle de yardımcı olduğu da bilinmektedir. Balgam ve mukusun gelişmesi, solunum yollarını etkileyerek bazı hastalıklara yol açabilir. Mavi anemon yağının doğrudan solunması, hava akışı sağlaması bu sorunların hızlıca giderilmesine yardımcı olur.

Mavi Anemon & Bakteriler

Antiseptik bir özellikte taşıyan mavi anemon antimikrobiyal özelliklere de sahiptir. Bu yağdaki özellikler, zararlı virüsler dahil olmak üzere mantar enfeksiyonlarına karşı da etkilidir. Yara gibi kesikleri tedavi etmekte de kullanılabilir.

Mavi Anemon Yağı & Zihinsel Rahatlama

Beyin ile kan bariyerini onardığı kanıtlana mavi anemon yağı, beynin sinirsel sistemini ani bir şekilde uyararak hafızanın gelişmesine yardımcı olduğu görülmüştür.  Kaygı, stres ve diğer olumsuz durumları kokusu ile ortadan kaldırdığı da gözlemlenmiştir. Beynin daha verimli çalışmasına yardımcı olur.

Mavi Anemon Yağı & Kan Dolaşımı

İçeriğinde bulunan kimyasallar kan dolaşımını mükemmel bir şekilde düzenler. Bu düzenlenen kan dolaşımı, hücrelere gerekli olan oksijeni temin eder ve olası bir kronik sağlık problemini azaltmaya yardımcı olur.

Mavi Anemon Yağı Cilde Faydaları

Özellikle yaş alma ile ortaya çıkan kırışıklıkların azalması ve belirtilerin giderilmesinde oldukça yardımcı olan mavi anemon yağı, cilde elastikiyet kazandırır. Daha genç ve canlı bir görünüm sağlayan bu yağ, cildi nemlendirir ve güneşin zararlı etkilerinden oluşan sorunların giderilmesine yardımcı olur.

Akne, Sivilceler & Mavi Anemon

Antibakteriyel özelliği sivilce ve akne oluşumunu önler. Oluşmuş izlerin azalmasına yardımcı olur. Önemli düzeylerdeki iyileştirici özellikleriyle çatlak, yanık ve bazı cilt döküntülerini iyileştirebilir.

Yaş Alma Belirtileri

Cildin erken dönemde yaşlanmasını yavaşlatan mavi anemon yağı, ciltte bulunan hücrelerin oksidasyon geçirmesini önler. Küçük çaplı gözeneklerin ve ince çizgilerin yok olmasında önemli bir rol oynar. 

Cildin Elastikiyetini Arttırır

Mavi anemondaki vitamin mineral ve bileşenler, cildin elastikiyetini sürdürebilmesi için öneme sahiptir. Ciltteki elastin ve kolajen proteinin üretilmesine de yardımcı olur. 

Mavi Anemon Yağının Saça Faydaları

Saç dökülmesini yavaşlatarak, yıpranan saçları canlandırır ve saç folikülerini besler. Mavi anemon yağının düzenli olarak saçlara uygulanması saç uzamasını da hızlandırabilir. Saç derisini doğal bir şekilde nemlendirmesi, kepek oluşumunu da önler. 

Mavi Anemon Yağı Kullanımı

Mavi anemon 5 damlayı geçmeyecek şekilde yüzünüze sürülebilir. Lekelere, akne ve sivilcelere hatta yaş alma belirtilerine de sürülebilir. Mavi anemonun göz altındaki kahverengi halka ve kırışıklıklara iyi gediği de söylenmektedir. Bir pamuk yardımı ile göz altınıza uygulayabilirsiniz.

Mavi Anemon Yağının Zararları

Faydası oldukça fazla olan bu yağın zararı yok mudur? Genel bilinen yan etkileri yok denecek kadar azdır. Cilde ya da sürüldüğü bölgeye hafif yakıcı bir etki gösteren bu yağ eğer alerjik bir cilde sahip değilseniz bir yan etki göstermez. Ancak alerjik bir cildiniz varsa kullanmadan önce doktora danışmanız gerekmektedir. 

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler