Mevsim Geçişlerinde Cildimize Nasıl Davranmalıyız?

Yazın güneş etkisini geride bıraktığımız bu günlerde sonbaharın kuru rüzgarı ile karşılaşıyoruz. Cildimiz bu durumla nasıl başa çıkıyor? Kendi korumasını sağlarken, takviyeler ile nasıl yardımcı olabiliriz gibi sorular soruyorsanız cevaplarınızın hepsi burada.

Mevsim geçişlerinde cildimizin oluşan hasarları onarmaya çalışır, yeni koşullara adapte olmaya çalışırken biraz daha yorgun gözükebilir.

Yaz Mevsiminde Cilt Sorunları

Yaz aylarında güneşli ve sıcak havalara alışan cildimiz leke, hassasiyet, sivilcelenme ve yağlanmada artış yaşayabilir. Cildimiz bunları yaşarken saçlarımı kepeklenmeler, dudaklarımız kuruluk gibi durumlarla karşı karşıya kalır.

Cildimizi Sonbahar İle Yeniden Canlandırmak

Yazın etkisinin cildimizde bıraktığı etkilere göz atalım; lekelere meyilli ciltler yazın daha çok bakım isteyebilir. Buna yönelik leke açıcı, kremler ve C vitamini kullanmak oldukça faydalıdır.

Yazın bronzlaşan ciltler güneşin etkisini az hissettikçe yeniden yağlanmaya ve sivilcelere adım adım yaklaşmaya başlar.

Cildin Yeniden Canlanması

Cildimiz kendini sürekli olarak yeniliyor, yeniden canlanma hücresel yenilenme ve ölü hücrelerden arınmak için cilt bakımlarımızda bu etkileri yaratacak destekler kullanmak önemli.

Yara izleri, geniş gözenekler, pürüzlü ciltler, genel ve derin kırışıklıkların etkileri ile yapısal ve genetik etkenler bu durumda baya bir öne çıkıyor.

Bunun için cildinizin tipini bilmek, mevsimsel geçişlerde verdiği tepkilere ayak uydurmak oldukça önemli.

Buna uygun destekler kullanarak ilerlemek çok daha kolay olacaktır. Cildinizin geçiş mevsimleri dışında tam mevsim ve özel durumlara destek olacak şekilde kullanabileceği birçok ürün mevcut.

Bu ürünlerin birçoğunun içeriği “doğal yağlar ve doğal yağların özleridir” bu sebeple kendi yapabileceğiniz karışımlar ya da direk kullanabileceğiniz doğal yağlar için mutlaka göz tıklayınız.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler