Uyku Kalitenizi Bitkisel Yağlarla Arttırın

Uyku & Bitkisel Yağlar

Uyku vücudumuzun sağlığı için son derece önem taşıyor. Ancak birçoğumuz stres ve hayat baskısı yüzünden uyumakta zorlanıyoruz. Uzun çalışma saatleri, geç yenen yemekler, kafein tüketimi, iş stresi ve sonraki günü düşünme uykumuzu en çok kaçıranlardan.

Tüm bu stresli düşünceler, uykusuz geçen veya uyku kalitesi düşük olan gecelerin sorumlusu. İyi uyku uyuyamama ve bunun stresini yaşama da ruh halinizi etkileyebilir. Uyku sorununuzu çözmek istiyorsanız bitkisel yağlar sorununuza çare olabilir.

Bitkisel Yağlar

Rahat bir uyku uyumak için bitkisel yağlara başvurmadan önce odanızı iyi bir uykuya hazırlamanız gerekir. Bu da kullanacağınız yağın verimini arttıracaktır. Tüm ışıkları kapatın, telefonunuzu uçak moduna alın ve odanızı öncesinde biraz havalandırın.

Yatağa girmeden önce avuç içlerinize birkaç damla yağ damlatın ve ellerinizi ovuşturun. Avuç içlerinizde ısıttığınız yağı daha sonra boyun, omuz, ayaklar ve karın bölgenize hafif masajlar yaparak yedirin. Kullandığınız bitkisel yağın daha kolay yayılmasını sağlamak için bir miktar Hindistan cevizi yağı da karıştırabilirsiniz.

Uyku Kalitesini Arttıran Yağlar

Lavanta Yağı

Lavanta vücuttaki gerginliği azaltmaya yardımcı olması ve kasları rahatlatması ile bilinir. Yapılan araştırmalara göre yatak odasında lavanta yağı kullanan kişilerin kullanmayanlara göre yüzde 20 daha iyi uyuduğu söyleniyor.

Kediotu Yağı

Kediotunun kokusu en muhteşem koku olmayabilir. Ancak çok rahatlatıcı olduğu bir gerçektir, eğer çok rahatsız oluyorsanız diğer yağlarla karıştırabilirsiniz.

Portakal Çiçeği Yağı

Portakal çiçeği birçok parfümün içinde bulunan ve hipertansiyon sorununa iyi gelen bir doğal yağdır. Düzgün bir uyku uyumanıza da yardımcıdır.

Adaçayı Yağı

Rahatlatıcı kokusuyla uyku kalitenizi arttırmanızı sağlayacak bir diğer yağ. Stresi azaltma özelliğiyle bilinen adaçayı yağı rahat bir uyku çekmenizi sağlar.

Sandal Ağacı Yağı

Sandal ağacının en iyisini bulmak zor olabilir. Ancak gerçeğini bulursanız, insomnia sorununuza çare olabilir.

Sedir Ağacı Yağı

Topraksı kokular seviyorsanız, sedir ağacı tam siz için. Rahatlatıcı kokusu rahat bir uykuya geçiş sağlar.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler