Isırgan Tohumu Yağı: Cildin Dostu · Doğal Bakım Etkisi

Isırgan Tohumu Yağı Cildin Dostu

Isırgan tohumu yağını duymamış olabilirsiniz, ancak ısırgan otunu eminim hepiniz duymuşsunuzdur. Doğal ortamlarda kendiliğinden yetişen ve insanın tenine değdiğinde kaşıntıya, kızarıklığa sebep olan ısırgan otunun sağlığımız için birçok faydası var.

Tarih boyunca alternatif tıpta kullanılan bu bitki Kuzey Asya kökenlidir. Genel olarak yaprak ve kökleri kullanılan bu bitkinin tohumu da yağ haline getiriliyor.

Isırgan Tohumu Yağı Nasıl Elde Edilir?

Kendiliğinden yetişmiş ve kimyasal bulaşmamış doğal otların tohumları toplanır. Bu tohumlar çeşitli işlemlerden geçerek yağ haline getirilir, soğuk presleme buhar distilasyonu gibi.

 

Isırgan Tohumu Yağı Ne İşe Yarar?

Vücudu toksinlerden arındıran, idrar söktürücü faydaya sahip olan bu doğal yağın toksinleri dışarı atıyor diyebiliriz. Lenf sistemini uyaran bu yağ aynı zamanda böbrek taşı oluşumunu da engeller.

İçerisinde yüksek oranda C vitamini bulunan ısırgan tohumu demir bileşenleri sayesinde kırmızı kan hücresi oluşumunu hızlandırır. Kronik yorgunluğun anemi ile hafifletilmesini sağlar.

Isırgan tohumu yağını incelemek için tıklayınız.

Isırgan Tohumu Yağı Neye İyi Gelir?

Saç bakımının her aşamasında kullanılabilen ve çoğu soruna iyi gelen bir yağdır. Faydasını hemen gösteren ve sorunları ortadan kaldıran ısırgan tohumu yağ cilt içinde kullanılabilir.

Normalde kullanılan kozmetik ürünlerinde de kendini gösteren yağ, hücre yenileyici bir etkiye sahiptir. Doktora danışılarak iç hastalıkların giderilmesinde de kullanılabilmektedir.

Isırgan tohumu yağını satın almak için tıklayın.

Isırgan Otu Yağının Faydaları

 • Cilt sorunlarını ortadan kaldırmak, cilt hücrelerini yenilemek ve lekeleri gidermekte faydalıdır,
 • Cildinizin zararlı maddelerden ayrılmasına yardımcıdır,
 • Cilde parlak bir görünüm katar,
 • Ayak ve tırnak bakımında faydalıdır,
 • Saç bakımına iyi gelir,
 • Saç tellerini onarır ve gürleştirir,
 • İdrar söktürücüdür,
 • Böbreklerin çalışmasını destekler,
 • Ağız ve diş sağlığını korur,
 • Doğal bir ağrı kesicidir,
 • Öksürüğe iyi gelmektedir.

Isırgan Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır?

Cilt bakımında ısırgan tohumu yağını dilerseniz direk ya da maske, krem gibi günlük ürünlerine karıştırarak kullanabilirsiniz.

Saç bakımında diğer yağlarla karıştırarak kullanabilir ya da şampuanınızın içine katarak kullanabilirsiniz. Ancak duş öncesi saçınıza sürmek ve beklemek daha etkili olacaktır.

Isırgan tohumu yağının hastalıklar içim mucizelerini bir su içerisine damlatarak görebilir ya da ağrıyan yerlerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Bu ve daha birçok doğal yağın faydalarını videomuzu izleyerek öğrenebilirsiniz.  Isırgan tohumu yağını hemen satın almak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler