Ağda Hakkında Merak Edilenler

Yaz ayları; güneş ışığı, sahilde uzun günler ve birçoğumuz için, mayolarımızı giymeden önce kışın biriken istenmeyen tüyleri alma zamanı…

Bazıları tüy dökücü kremin ya da jiletin acısızlığını sevse de, birçok kadın her şeye rağmen ağda ile aldıkları pürüzsüz sonucu tercih eder.

Ağda konusunda acemiyseniz ama denemeyi de düşündüyseniz ve yaz boyunca pürüzsüz olabilmeniz için zihninizi rahatlatmaya yardımcı olacak ağda ile ilgili merak edilenlere gelin beraber göz atalım.

Ağda Tüyleri Kalın Ve Koyu Renge Dönüştürür mü?

Ağda da dahil olmak üzere tüm epilasyon yöntemlerinin tüylerin koyu ve yoğun büyümesine neden olduğu söylenilen bir efsane vardır.
Ağda nadiren kılın pigmentini ve kalınlığını etkiler, çünkü bu faktörler genellikle genetik ve hormonaldir – bu nedenle kişiye özgüdür. Jilet veya tüy dökücü kremler, tüyleri kırarak aldığı için daha kalın görünmesini sağlarken, ağda tüyleri kökünden alır ve bu nedenle tüyleri kalınlaştırmaz aksine ağda kılların daha yavaş uzamasına, ve kılların azalmasına yardımcı olur.

Ağda Çok Acıtır mı?

Herkesin acı eşiği farklıdır, ama tabii ki her kadında o ağda seanslarında bir acı hisseder.
Dipnot: Ağrıyı en aza indirmek ve hassasiyeti azaltmaya yardımcı olmak için, ağda yapmadan beş saat önce çay ve kahve içmeyi bırakın, kafein kan damarlarını kısıtlar ve cildin ihtiyaç duyduğu kan akışını almasını önleyerek hassasiyeti artırır.

Ağda Tüyleri Azaltır Mı?

Ağda, tüyleri kökünden aldığından, etkisi dört haftaya kadar sürebilir. Tekrar ağda yapmadan önce tüylerin yaklaşık dörtte biri kadar büyümesine izin vermeniz gerekir.

Pratikya.com’da ki ağdaları incelemek isterseniz Tıklayın!

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler