Ağda Kalıntıları Nasıl Temizlenir & Nasıl Geçer?

Ağda Kalıntıları Nasıl Temizlenir & Nasıl Geçer?

Ağda kalıntıları nasıl geçer, nasıl temizlenir döngüsünden sizi kurtaracak çözümlerimiz var. Epilasyon, ağda, jilet gibi birçok çeşitli yöntemle istenmeyen tüylerimizden kurtuluyoruz.

Yıllardır değişmeyen bu yöntemlerden en yaygın kullanılanı ağda. Ancak kalan kalıntılar o yapışkan his nasıl geçer diyorsanız okumaya devam edin.

Evde yapılan sir ağda zaten gözde büyüyor, sonrasında bıraktıklarıysa daha da işi zorlaştırıyor gibi durabilir. Sir ağdalar çam ağacından üretildiği için su ve sabunla da maalesef temizlenemiyor. Peki nasıl temizlemeliyiz diyorsanız;

Ağda Kalıntıları Nasıl Temizlenir?

Bir kumaş ya da ağda bezi yardımı ile sir ağda, normal ağda ve siyah ağda kullandıysanız daha az bir kalıntı olmalı. Ağda işlemi sonrasında kalan büyük kalıntıları temizlemek, bez ile daha kolay olur.

Ağda kalıntılarını temizleyecekse birçok yöntem bulunmaktadır. Zeytinyağı, alkol, buz, vazelin gibi yöntemlerle kalan ağdaları kolayca temizleyebilirsiniz.

Ancak bu yöntemleri nasıl uygulayacağınız, ne zaman uygulayacağınız çok önemli detaylar için devam edelim.

Ağda Temizleme Yağı

Ağda temizleme yağları ilk akla gelen yöntemlerdendir. Sir ağdayı cilt üzerinden tamamen temizleyen ve cildinizin nemlenmesine yardımcı olan bir yapısı bulunmaktadır.

Kuru ciltler ağda sonrası mutlaka yağı kullanmalıdır. Cildinizi parlatır ve kalan kalıntıları temizler.

Vi-Vet E Vitaminli Ağda Temizleme Yağını tercih edebilirsiniz!

Alkol İle Ağda Kalıntısı Temizleme

Alkol ile olmaz bu iş demeyin, ağda kalıntısı temizleme de bu etkili bir yöntemdir. Bir pamuk yardımı ile kalan ağda kalıntıları kolayca temizlenebilir.

Alkole bandırılan bir pamuk ile kalan kalıntının üzerine dairesel yönde masaj yapabilirsiniz. Cildinizin tahriş olmasını önlemek için nemlendirici bir losyonda kullanmanızı öneririz.

Vazelin

Bol miktarda vazelin kalan kalıntıları temizlemek için yeterlidir. Sürülen vazelini 5 dakika beklettikten sonra temiz bir pamuk ile silinerek alınabilir.

Bu kolay yöntem kalan ağda kalıntısını da mutlaka temizleyecektir.

Zeytinyağı

Zeytinyağı ile ağda kalıntılardan kolayca kurtulabilirsiniz. Ayrıca nemlendirici bir etkisi olan zeytinyağı cildinizin de parlamasına da yardımcı olacak.

Kuru ciltlerde muhteşem bir kalıntı temizleme yöntemi olan zeytinyağını nemlendirici olarak da kullanabilirsiniz.

Buz

Soğuk bir yöntem olsa da yaz aylarında buzun serinliğini çok sevecekseniz. Buz küplerinden birini 30 saniye kalıntının üzerinde gezdirerek kolayca kalıntıdan kurtulabilirsiniz.

Ağda kalıntılarını temizlemek, kalan kalıntılardan kullanmak için birçok yöntem var. Bunlara en basit ve kolay olanlarıydı. Ancak en kolay ve pratik yolu temizleme yağı kullanmaktadır.

Ağda kalıntılarından kurtulmak için mutlaka buraya göz atmalısınız;  Vi-Vet E Vitaminli Ağda Yağını incelemek ve satın almak için tıklayınız!

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler