Ağda Kalıntıları Nasıl Temizlenir?

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın, epilasyon, ağda, jilet ya da iğneli epilasyon gibi bir çok çeşitli yöntemi var. Tabii ki yıllardır kullanılan ve vazgeçilemeyen yöntem ise ağdadır fakat kullandığınız ağdayı da vücuttan temizlemenin yolunu bilmeniz gerekmektedir.

Evde yapılan sir ağda sonrası kalan kalıntıların temizleneceğini düşündükçe ağda yapmak gözde daha da büyüyor. Sir ağdalar çam reçinesinden üretildiği için  su ve sabun ile temizlenemez. Peki sir ağda kolay ve hızlıca nasıl temizlenir?

Sir Ağda Kalıntıları Nasıl Temizlenir?

Sir ağda sırasında kumaş bez yerine kağıt ağda bezi kullanılır ise daha az ağda kalıntısı kalmış olur. Ağda işlemi sonrasında da kalan büyük ağda kalıntılarını ağda bezi ile alarak işinizi kolaylaştırmış olursunuz. Ağda kalıntısını temizleyecek bir çok yönteminiz bulunmaktadır. Bunlar; Zeytinyağı, alkol, buz, vazelin, sıcak su kompresi ve ağda temizleme yağıdır. O zaman bu yöntemleri nasıl kullanacağınıza bakalım.

Ağda Temizleme Yağı

Ağda sonrası kalıntıları temizlemek için kullanılan ve bir çok çeşidi bulunan bir yağdır. Sir ağdayı cilt üzerinden tamamen temizler ve cildin nemlenmesine de yardımcı olur. Kuru ciltler için ideal olan bu ürün cildin parlamasına yardımcı olur. Ağda kalıntılarını temizleyen yağ, ağda sonrası tahrişi de engeller.

Vi-Vet E Vitaminli Ve Portakallı Ağda Temizleme Yağını tercih edebilirsiniz!

Alkol İle Ağda Kalıntısı Temizleme

Sizi şaşırtan bir yöntem, belki de hiç duymadınız. Ama alkol de ağda temizlemekte kullanılan bir çeşittir. Bir pamuk pedini alkole batırıp, dairesel bir hareketle ağda kalıntısı soyulana kadar ovalayın. Cİldiniz tahriş olmaması için bir nemlendirici losyon kullanmanızı tavsiye ederim!

Vazelin

Ağda kalıntısını temizlemek için kullanacağınız vazelini bol miktarda ağda kalan bölgeye sürün. 5 dakika bekledikten sonra ağda olan bölgeyi temiz bir pamuk ile silin, ve ağda kalıntısının temizlendiğini göreceksiniz.

Zeytinyağı

Ağda kalıntısını temizlemenin bir diğer yolu da zeytinyağı ile cilde masaj yapmaktır. Zeytinyağı ile ağda kalıntılarının kolayca çıktığına ve cildinizin parladığına şahit olabilirsiniz. Aynı zamanda ağda kalıntılarını temizleyen zeytinyağı, cildinizdeki kuruluğun giderilmesine de yardımcı olur.

Buz

Biraz soğuk bir yöntem olsa da, ağda sonrası uygulayacağınız buzun serinliğini çok seveceksiniz. Buz küpünü 30 saniye boyunca ağda kalıntısının olduğu bölgede tutun ve ardından gevşeyen ağdayı cildinizden çıkarın.

Sıcak Su Kompresi

Ağda kalıntısını sıcak su kompresi yaparak temizleyebilirsiniz. Temiz bir bezi sıcak suya batırın ve ardından ağda kalıntısına yapıştırın yapıştırdığınız bezi ağda kalıntısının üzerinde 60 saniye bekletin böylece ağda yumuşamış olacak.

Gördüğünüz üzere ağda kalıntısını temizlemenin bir çok yolu var ve istediğinizi deneyebilirsiniz. Ama en kolay ve tertemiz yapan yöntem ağda temizleme yağıdır.

Vi-Vet E Vitaminli Ağda Yağını incelemek ve satın almak için tıklayınız!

Vi-vet Portakallı Ağda Yağını incelemek ve satın almak için tıklayınız!

 

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler