Ağda Sonrası Temizlik: Ağda Kalıntıları Nasıl Temizlenir?

Ağda Sonrası Temizlik

Ağda, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve sık kullanılan yöntemlerinden biri. Tabii ki yıllardır kullanılan bu yöntemin temizlenmesi de biraz zaman alabiliyor.

Evde yapılan sir ağda sonrası kalan kalıntıların temizleneceğini düşündükçe ağda yapmak gözde daha da büyüyor. Sir ağdalar çam reçinesinden üretildiği için su ve sabun ile de temizlenmiyor.

Ağda Sonrası Temizlik Nasıl yapılır?

Ağda, özellikle sir ağda kumaş bez yerine kağıt ağda bezi kullanılarak temizlenir. Ağda işlemi sonrasında da kalan büyük kalıntılar ağda bezi ile alınabilir.

Ağda kalıntısını temizleyecek birçok yöntem bulunmaktadır; Zeytinyağı, alkol, buz, vazelin, sıcak su kompresi ve ağda temizleme yağları.

Ağda Temizleme Yağı

Ağda sonrasında kalanları temizlemek için ayrıştırıcı bir maddeye ihtiyacınız olabilir. Sir ağdayı cilt üzerinden tamamen silmek için nemlendirici etkisi olan temizleme yağlarını kullanabilirsiniz.

Cildinizin nemlenmesine yardımcı olan, kuru ciltler içinse en etkilisi Vi-Vet E- Vitamini Yağı’nı inceleyebilirsiniz.

Alkol İle Ağda Kalıntısı Temizleme

Beklenmedik ve şaşırtan bir yöntem olan alkol en etkili yöntemlerden biridir. Pamuk pedini alkole batırıp dairesel hareketler ile kalıntıyı temizleyebilirsiniz.

Cildinizin tahrişini engellemek için losyon kullanabilirsiniz.

Vazelin

Ağda kalıntısını bol miktarda vazelin ile ortadan kaldırabilirsiniz. 5 dakika sürüp beklettikten sonra bölgedeki ağda kalıntısı kolayca yok olur.

Zeytinyağı

Ağda kalıntısını temizlemenin diğer yolu ise cildi nemlendiren zeytinyağıdır. Hem kalıntıları temizleyen yağ aynı zamanda kuruluğun giderilmesine de yardımcı olur.

Buz

Ağda kalıntılarını temizlemek için biraz soğuk bir yöntemde olsa etkilidir. Buz küpünü 30 saniye kadar ağda kalıntısının olduğu bölgede tutarak kalıntının gevşemesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler