Erkek Tipi Saç Dökülmesi Neden olur ve Nasıl Önlenir?

Dökülen Saçlara

Saç dökülmesi sorunu erkek, kadın kısacası herkesin yaşadığı problem ve bu yaşamımızı, psikolojimizi etkiliyor.  Öncelikle saç dökülmesi kadınlarda belli dönemlerde ve belli yaşlardan sonra daha sık görülmeye başlasa da erkeklerde saç dökülmesi daha fazla olduğu için “erkek tipi saç dökülmesi” olarak adlandırılır.

Erkek tipi saç dökülmesi başın tepe kısmında ve şakak bölgesindeki saçların ilk önce cılızlaşması ile başlar ardından şakaklarda ki saçlar daha da azalır, hatta zamanla sadece başın ön kısmın ortasında saç kalır.

Erkek tipi saç dökülmesi her ne kadar genetik olsa da yanlış beslenme, çevresel faktörler, yanlış kullanılan ürünlerden kaynaklı da olabilir.

Eğer saçlarınız alnınızdan gerilemeye başladıysa, saçınızın azalmaya başladığı yerleri gizlemeye çalışıyorsanız muhtemelen şuan “saç dökülmesine ne iyi gelir?” diye araştırmaya başlamışsınızdır. O zaman bu yazımızda size biraz pratik bilgiler verelim.

Doğru beslenerek, sigara kullanımını azaltarak, saçlarını sık sık şekillendirmekten vazgeçerseniz, düzenli saç bakımı yaparak ve saçlarınızı temiz tutarsanız biraz da olsa önlem almış olursunuz.

Bütün bunların yanında uygun ürünler kullanarak saç tellerinizin daha gür ve sağlıklı olmasına yardımcı olabilirsiniz. Bizim size hangi ürünü önerdiğimizi incelemek isterseniz

Öneriler: Dökülme Karşıtı Saç Bakım Seti, Saç Dökülmesine Çözüm Önerisi,

 

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler