İstenmeyen Tüylerden Kurtulma: Ağda

Cildin istenmeyen tüylerden arındırılarak pürüzsüz olması güzellik ve estetik açısından önemlidir, ama bir o kadar da bu tüylerden kurtulmak her kadın için çileli bir süreçtir. Tüylerden kurtulmak için bir sürü yöntem vardır; tüy dökücü kremler, jilet, ağda ve epilasyon aletleri… Bu yöntemlerden en çok tercih edilen ise ağdadır, ağda yapmak zor ve zahmetli olsa da diğer yöntemlere göre daha kalıcı olmaktadır.

Bir hikayeye göre Aida isimli kadın limon ve şekeri karıştırarak sahte madeni para elde etmeye çalışırken ağdayı bulmuş, ve hayatımıza önce “Aida” adı ile girip zaman geçtikçe “Ağda” ismini almıştır. Farklı çeşitleri olsa da her kadının bakım rutininde yerini almaktadır.
Sir ağda, çam sakızı ağda, el ağdası, soğuk ağda bantları gibi bir çok çeşit ağda bikini bölgesi, kol, bacak, bıyık gibi bölgelerde kullanılmaktadır.

Sir Ağda

Doğal bitki özlerinden üretilen içinde şeker bulunmayan ağdaların kullanımı pratik olduğu kadar vücuttaki istenmeyen tüyleri temizlemekte de başarılıdır. Genelde ısıtılarak kol, koltuk altı, bacak, bikini bölgesi ve yüzde kullanılır. İşlem bittikten sonra ağda yapılan bölge, ağda temizleme mendili ile ya da sir ağda sonrası temizlik yağı ile temizlenmektedir.

Çam Sakızı Ağda

Eskilerden bize miras olarak kalan en çok kullanılan ağda çeşididir ve çam sakızından üretilmektedir. Çam sakızı ağda sıcak suda ısıtılır ve istenilen kıvama ulaştığında kullanılmaya başlanır. Genelde bu ağdayı orta yaşta kadınlar tercih etmektedir ve diğer ağdalara göre acıtma oranı daha fazladır.

Soğuk Ağda Bandı

Pratik, konforlu ve acısız ağda çeşitlerinden biridir. Genelde eğer acil bir işiniz varsa ve o tüylerden hemen kurtulmanız lazımsa soğuk ağda bantları tercih edilir. Avuç içinde ısıtılarak birbirinden ayrılan bantlar istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye uygulanır ve hızla çekilir. Etkisi 2 haftaya kadar sürer ve ciltte yapış yapış bir his bırakmaz.

El Ağdası

Isıtılan eğ ağdası, ağda yapılacak bölgeye uygulanır ve el ile çekilir, bez kullanılmaz.

Vi-vet Sir Ağda Bant Seti

Vi-Vet tarafından geliştirilen sir ağda bantları, oldukça pratik bir şekilde kullanılabilir. Elinizde  ısıtarak istenmeyen tüylerin giderilmesini istediğiniz bölgeye uygulayabilirsiniz. Avucunuzda ısıtın, yapıştırın ve çekin. İşlem bu kadar basit. Vi-Vet Sir Ağda Bantları Pratikya’da sizleri bekliyor.

Vi-Vet Granül Sir El Ağdası

Vi-vet Granül Sir El Ağdası, konforlu ağda ürünlerinden biridir. Isıtıldıktan sonra bal kıvamına gelince ağda yapılacak  bölgeye kullanılabilir. Pratik ve rahat bir uygulama sunar. Vi-vet Granül Sir El Ağdası Pratikya’da sizleri bekliyor.

Diğer Vi-Vet Ağdaları inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler