Kış Günleri İçin En Pratik Saç Modelleri

Kocaman yaz mevsimini geride bıraktık ve artık buz gibi soğuk, yağmurlu, karlı kış mevsimine geçiş yaptık. Bu havalarda en sevdiğimiz şey sıcak çikolata, salep veya bir kahve eşliğinde arkadaşlarımızla cafe de oturup sohbet etmek, ya da bir akşam yemeği tercih ederiz.

Tamam nereye gideceğimize karar verdik, güzel bir kombin de ayarladık “peki ya saçlarımı ne yapacağım?” dediğini duyar gibiyim. Bir de bu soğuk havalarda bere taktığımız için ona uygun bir saç modeli yapmalıyız.

Hadi o zaman ben sana bu konuda yardımcı olayım ve en kolay saç modellerini seninle paylaşayım!

ÖRGÜ TACI

Yapılışı çok zor gibi görünüyor ama o kadar pratik bir örgü modeli ki, kış günlerinde kurtarıcın olacak. Hem sevgililer günü de yaklaşmakta sevgilinizle güzel bir yemek yiyecekseniz bu pratik saç modelini evde kolayca yapabilirsin.

Örgü tacı yapmak için saçlarını ikiye ayırıp ensede at kuyruğu yaptıktan sonra uçlarını örüp tel toka yardımıyla yukarıda birleştir. İşte bu kadar kolay bir model!

DAĞINIK TOPUZ

Dağınık topuzu salaş kazaklarla o kadar çok yakıştırıyorum ki…  Hem yapımı pratik hem de şık duran bir model olduğu için istediğin yerde istediğin zamanda kullanabilirsin.

Öncelikle tüm saçını tepede toplayıp lastik toka ile topuz görünümü ver, ve işte dışarı çıkmak için hazırsın.

ENSEDE TOPUZ

Ee dağınık topuzdan bahsedip ensede topuzdan bahsetmezsek olmaz.

Önemli bir toplantımız varsa, ya da sevgililer günü yemeği için şık bir yere gidiyorsak kuaföre gitmek yerine evde kolayca yapabileceğimiz bir saç modelidir kendisi. Saçlarının tamamını avucuna al ve ikiye ayır. Daha sonra bu iki saç tutamını burarak döndür. Son olarak bu burguları topuz haline getir. Ense topuzu yapmak işte bu kadar pratik!

Öneri: Saçlarının kabarmadan, elektriklenmeden sabit kalmasını sağlamak için güçlü tutuşlu bir saç spreyinden yardım alabilirsin. Bu konuda bizim favori ürünümüz Loreal Elnett Güçlü Tutucu Saç Spreyi’ni kullanmanı tavsiye ederiz.

BUKLELER

Gigi Hadid’i takip edenler bilir en sık kullandığı saç modeli belirgin buklelerdir. Çünkü şık ve yapımı çok kolay. Bu saç modeli ile hem sevgililer gününde sevgilinle beraber gündüz başlayıp geceye kadar devam eden planlanınız varsa rahatlıkla kullanabilirsin.

Saçlarını tutamlar şeklinde ayır ve maşala işte bu kadar basit bir model.

 

 

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler