Kıvırcık, Dalgalı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kıvırcık Saçlar

Kıvırcık saçlar için en büyük problem elektriklenen, kabaran buklelerdir. Hatta şey istersin “saçların dümdüz olsun, kabarmasın” sonra etrafındaki insanlardan  şunu çok duyarsın “Amann ne güzel kıvırcık saçların var, kendinden şekilli sür krem çık.” Ama biliyorum her şey öyle göründüğü kadar kolay değil.

Kıvırcık saçlara sahip olanlar şunu bilir ki o bukleler her gün aynı güzellikte olmaz, ya da sabah uyanıp aynaya baktığında bukleler göze hiç tatlı gelmez. Ama artık sende o dalgalı saçlarını sevecek ve her günün çok güzel geçecek.  Çünkü bu yazımda sana pratik tüyolar vereceğim.

Öncelikle kıvırcık saçlar çok çabuk kurur ve matlaşır bunun da önüne saçlarının nem dengesini ayarlayarak geçebilirsin. Bunun için de doğal yağ içeren bakım yağlarını tercih etmende fayda var.

Buklelerin cansız ve kuru olması da can sıkıcı bir durumdur. Bu sorunu doğru şampuan ile çözebilirsin kullanacağın şampuan kıvırcık saçlar için özel olmalıdır. Çünkü normal şampuanlarda bulunan sülfat saçın köpürmesini sağlar ve bu köpük kıvırcık saçların kurumasına neden olur.

Peki duşta kullandığın saç kremini yanlış uygularsan da buklelerine zarar verebileceğini biliyor musun? Saçlarını tutam şeklinde ayırıp saç kremini bu tutamlara ayrı ayrı sür ardından saçlarını parmaklarınla tarayarak kremin iyice saçlarına yayılmasını sağla.

Ayrıca saçlarını şekillendirmek veya ıslaklığını kurutmak için ısıdan uzak durmanı öneririm, çünkü ısılar saçlarını hem kurutur hem de buklelerini bozmaktan başka bir işe yaramaz.

Saçlarını havlu ile hafifçe kurutabilirsin ya da bırak kendi kendine kurusun. Şekillendirmek için bukle belirginleştirici kremler kullanabilirsin. Krem sayesinde hem buklelerin daha net olacak hem de saçlarına sağlıklı parlak bir görünüm kazandıracak ve kokuları sayesinde saçlarından etrafa muhteşem kokular yayılacak.

Eğer saç tipin kuru ise saçlarını her gün yıkamanada gerek yok iki günde bir yıkaman yeterli olacaktır.

Geceleri uyurken pamuklu yumuşak bir yastık seçmende fayda var ayrıca saçların çok uzunsa gevşek bir topuz yaparak ta uyuyabilirsin.

Senin için uygun ve uzman bir set önerisinde bulunduk onu da inceleyebilirsin; Kıvırcık, Dalgalı Saç Bakım Seti

Ve kıvırcık saçlarını, buklelerini sev onlarla barış çünkü sen ve saçların çok güzelsin!

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler