Kuru Saçlar Nasıl Nemlendirilir?

Kuru saça sahipseniz yaz aylarında, güneşi ve sıcağı suçlarsınız. Kışın da, soğuk ve rüzgârın suçlular olabileceğini düşünürsünüz çünkü saçınızın nemini sıyırmaktadır. Ama kendinizi, kullandığınız saç bakım ürünlerini suçlamazsınız. Ve kuru saçlarınız söz konusu olduğunda, bu faktörler kesinlikle katkıda bulunur. Ancak kuru saçlar hakkında daha fazla bilgi ve her türlü kuru saçları nemlendirmenin birçok yolu vardır, böylece nemlenen saçlar kendini yumuşak ve esnek hisseder. İşte Pratikya.com’daki uzmanlardan kuru saçların nasıl nemlendirileceğine dair ipuçları!

Kuru Saçlar İçin Tasarlanmış Bir Şampuan Seçin

Şahsen biz kuru saçlarınızı nemlendirmek için Ducray Nutricerat Kuru Saç Şampuanını öneririz. İçeriğindeki ilipe yağı sayesinde saç derinizi besler ve kuru saçlarınızın nemlenmesine yardımcı olur.

Her Gün Şampuan Kullanmayın
Eğer saçların kuru ise ve sürekli duş almak zorundaysanız saçlarınıza şampuan kullanmayın. Kuru saçlarınızı nemlendirmek için, saçlarınıza ve saç derinize bir günde olsa dinlenme şansı verin.

Aşırı Hava Koşullarından Kaçının

Daha fazla kuru ve kırılgan saçlara neden olabilecek çok fazla güneş veya rüzgar gibi hava koşullarından kaçının. Doğal saçlarınızı nemlendirmek için ve güneş ışınından korumak için saçınıza UV koruması uygulayın. Rüzgarlı, yağışlı havalarda sevimli bir şapka / atkı takın.

Denize Ve Havuza Dalmadan Önce Saçlarınızı Kremleyin

Havuz veya deniz kenarında eğlenceli vakit geçirmek, ya da yüzmek çok güzel ama biz eğlenirken saçlarımız zarar görebiliyor. Bunu engellemek için ve saçları korumak için bizim önerimiz L’Oréal Paris Elseve İkili Bakım İksirini deneyin.

Saçlarınızı Kimyasaldan Koruyun

Kuru saçlarınızı nemlendirmek için kimyasal olmayan ürünleri kullanarak kabarmayı ve uçuşmasını önleyin. Örneğin Arifoğlu Hindistan Ceviz Yağı’na bakabilirsiniz.

Saçınızı Sık Sık Düzeltin, Çok Taramayın

Saçlarınızı ne kadar düzeltirseniz o kadar canlı ve nemli olur buda kırılgan ve kuru olmalarını engeller.

Boyanızı Saçınıza Göre Seçin

Çok sık saç boyayan biriyseniz içeriğinde saçı kurutmayan, kuru saçları nemlendiren saç boyalarını tercih etmenizde fayda var.

İnce Saç Köklerinizi Nemlendirin

İnce saçlar genellikle saç kökleri en kuru olanlardır, bu nedenle krem uygulamanızı bu kuru alanlara yapın, böylelikle kuru saçlarınızın nemlenmesini sağlarsınız.

Saçlarınıza Maske Uygulayın

Nasıl ki cildimize maske uyguluyorsak aynı özeni saçımıza da gösterip kuru saçı nemlendirmek için haftada bir kez derin bir saç maskesi uygulamalısınız. L’oreal Professionnel Absolut Repair Maskeyi deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler