Mükemmel Saçlara Nasıl Sahip Olunur?

Mükemmel Saçlar

Hangimiz saçlarımızın daha canlı ve sağlıklı gözükmesini istemeyiz ki? Bazıları doğuştan güzel saçlara sahiptir bazıları da saçları güzel olsun diye bakımlar yapıp bir çaba gösterir. İşte bu yazımızda sizde güzel saçlara sahip olun diye bazı tüyolar vereceğiz.

Öncelikle saç tipinizi öğrenmekle başlamalısınız. Düz, kıvırcık, yağlı, kuru ve daha bir sürü saç tipi vardır ve hepsinin bakımı farklı oluyor.

Ellerinizi saçlarınızdan uzak tutun. Sürekli saçlarınızla oynamak onları hem kirletir hem de yıpratırsınız.

Saç şekillendirme işlemini çok fazla yapıyorsanız kullandığınız ısı saçlarınızı oldukça yıpratacak ve mat bir görünüm olacaktır. Ayrıca jöle ve köpük gibi saçınızı kalıplaştıran ürünler yerine krem bazlı ürünler kullanmanızda da fayda var.

Saç yıkamanın da doğru bir yolu olduğunu biliyor muydunuz? Saç tipinize uygun bir şampuan kullanmalı ve saçlarınızı ılık su ile yıkamalısınız.

“Saçımızı yıkadık peki nasıl kurutmalıyız?” diye bir soru aklınızda oluştuysa onunda cevabını vereyim. Saçlarınızı kurutma makinesi ile kurulamadan önce havlu ile nazik hareketlerle %75 oranında kuruluğa ulaştırırsanız ardından makine ile kurutursanız saçınız daha az zarar görür.

Ve saçlarınızı 2 ayda bir kestirerek kırıklardan kurtulmasını sağlarsanız saçlarınız daha canlı olacaktır.

Evettt yazıda sona yaklaşırken son olarak demek istediğim bir şey daha var; “Bu saçlara sahip olmak bakım rutinine saç bakım serumu da eklemen gerekecek.”

Uzmanımız tarafından oluşturulan seti inceleyebilirsin

 

 

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler