Sevgililer Gününe Özel Pratik Saç Modelleri

Evettt… Yılın en romantik gününe sayılı günler kaldı. İster o günü sevgilinle,ister arkadaşlarınla geçir! Eğer sevgilinle geçireceksen 14 Şubat senin için daha da özel olacaktır, belki evde oturup kendinize birkaç saatlik zaman ayıracaksınız, belki de güzel bir akşam yemeği yemeye gideceksiniz.

Arkadaşlarınla geçireceksen de alışverişe gidin, sinemaya gidin ya da kahve içip bol bol gıybet yapın. Ama bugünü güzel ve mutlu geçir!

Planın, kıyafetin ve hatta süreceğin oje bile hazır ama saç modeli hakkında bir fikrin yok mu? O zaman bu yazımızı okuman da fayda var. Eskiden daha ağır modeller rövanşta iken artık daha doğal ve yapımı pratik saçlar tercih ediliyor. Tabii seçeceğin model gideceğin yere ve kıyafetinle de uyumlu olmalı. Hadi o zaman o gün için pratik saç modellerine geçelim.

 1. Geriye Taranmış Islak Saç Modeli

Çok sık karşılaştığımız düğünlerde, akşam yemeklerinde gördüğümüz bir saç modeli. Evde kolayca yapabileceğiniz bu saçı sevgililer günü için gideceğiniz akşam yemeğinde tercih edebilirsiniz.

Saçı yapmanız için tek ihtiyacınız olan malzeme biraz su ve saç şekillendirme ürünleri. Eğer yüz tipiniz yuvarlak ise saçı yaparken tepenizi krepeleyip daha hacimli bir görünüm vermeniz gerekmektedir. Böylelikle yüzünüz daha uzun gözükecektir.

Geriye-Taranmis-İslak-Sac-Modeli

 2. Taç Örgü

Saçının arkasına ya da tepene yapacağın taç örgü ile çok şık gözükeceksin!

Tek yapman gereken saçını ikiye ayırıp her iki parçanın ön taraflarını örerek ister arkada ister tepende tel toka ile tutturmak. İşte bu kadar kolay!

Tac Orgu

 3. Saçını Aksesuarlarla Süsle

Saç aksesuarları eskiden sadece özel günlerde, düğünlerde kullanılırdı. Sevgililer günü de öze olduğuna göre sende saç aksesuarı kullanabilirsin. Tabii şunu unutma artık İstediğin zaman saçına istediğin aksesuarı takabilirsin bu gayet normalleşti.

Tek yapman gereken saçlarını doğal haline bırak ve taşlı ya da inci modelli taçlardan birini seç ve saçına tak.

 4. Kalp Örgü

Ee nede olsa Sevgililer Günü, sevgi günü bu sevgiyi saçlarımıza da yansıtmalıyız. Bunu da en güzel kalp örgü ile anlatabilirsin.

Tabii bu saçı yapmak için saçının uzun olması gerekli. Evde kolayca yapabileceğin bu model için yapman gereken iki tutam olarak ördüğün saçı döndürerek tel toka ile kalp şeklinde tutturmak.

 5. Tepede – Ensede Dağınık Topuz

Sevgililer günü Cuma’ya denk geleceği için belki de çoğumuz işten çıkıp akşam yemeğine gideceğiz. O yüzden de dağınık topuz modeli günümüzü kurtaracak. Hem çok sıkı olup rahatsız etmeyecek hem de birkaç tutam saçını dışarda bırakman iş için spor akşam için şık bir görünüm kazandıracaktır sana.

6.Kılçık Örgü

Bildiğiniz üzere örgülü saçlar bizim en büyük kurtarıcımız hem özel günler de hem de günlük yaşantımızda çok sık tercih ettiğimiz bir saç modelidir.  Örgülerden bu kadar bahsetmişken kılçık örgüyü unutmak olmaz.

Saçlarını iki tutama ayır bu tutamlardaki en sağ ve soldaki minik tutamları da örgüye dahil edilir. Son olarak da örgüyü yana doğru çek ve genişlet işte hazırsın!

 7. Çift Topuz

İçinizdeki çocuk hiç büyümediyse ve sevgiliniz de en çok bu çocuksu ruhunuzu seviyorsa 14 Şubat için harika bir saç modeli tercih etmiş olacaksınız.

Saçını ensenden başlayarak ör topla ve saçına topuz şeklini ver, ardından tel tokalarla sabitle.

İşte bu kadar pratik!

 8. Romantik Bukleler

Romantik bir gün için romantik bukleler çok güzel olacaktır. Hele bir de saçların uzunsa hareket ettikçe, yürüdükçe o bukleler seninle beraber hareketlenecek ve sevgilin sana aşık olduğu gibi saçlarına da aşık olacaktır.

Saçınızı kalın ya da ince tutamlara ayırıp maşalayabilirsin. Gelinin kız kardeşi gibi bir model elde etmemek için buklelerinizi biraz açıp dağıtarak doğal bir görünüm kazandırabilirsin.

Evet sevgililer günü için önerilerimizin sonuna geldik! Bu pratik saç modelleri senin gününü kurtarmakta yardımcı olacağına eminiz.

Umarım çok güzel bir gün geçirirsin!

Eğer sevgilin yoksa ve sevgililer gününü yalnız geçireceksen sakın üzülme sen kendini sev yeter!

 

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler