Sir Ağda Çeşitleri Nelerdir? Sir Ağda Nasıl Uygulanır?

Sir ağdalar cildinizin üzerindeki ölü tabakayı alarak cildinizin daha canlı ve parlak gözükmesini sağlar. Sir ağda eskiden annelerimizin kullandığı çam ağdasından oldukça farklı bir ağdadır. En basit farklı özelliği şeker içermediği için tüyleri beslemez, onun yerine içeriğindeki bitkisel yağlar sayesinde cildi beslet ve tüyleri zayıflatır. Sir ağda kendi içinde çeşitlere ayrılır, gelin bu çeşitleri neymiş beraber bakalım.

Sir Ağda Çeşitleri

Azulen Sir Ağda

Azulen ağda hassas ciltler için geliştirilmiş ve pudra içermeyen yaprak yeşili şeffaf bir ağdadır. Azulen sir ağdanın çekiş gücü oldukça yüksektir. Bacak, kol gibi bölgelerde de kullanabilirsiniz. Azulen sir ağdayı hassas bölgelerde kullanmadan önce o bölgelere pudra uygulayabilirsiniz. Azulen Sir Ağdaları İnceleyin!

Naturel Sir Ağda

Normal bölgeler ve geniş ciltler için geliştirilmiş pudra içermeyen ağdalardır, çekim gücü kuvvetli olan natürel sir ağda sert ve kalın tüyleri sorun çıkartmadan alır ve deride ipeksi bir yumuşaklık bırakır. Naturel Sir Ağdaları İnceleyin!

Pudralı Sir Ağda

Pudralı ağdaların sıcak mevsimlerde özelliklede terlemenin fazla olduğu bölgelerde kullanımı tavsiye edilmektedir. Bikini bölgesi gibi hassas bölgelerde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Pudralı ağdayı koyu ten rengine sahi kişilerde kullanabilir, pudrasız ağdalara göre daha kıvamlıdır. Pudralı Sir Ağdaları İnceleyin!

Siyah Sir Ağda

Tüm vücutta kullanılabilen sir ağda özellikle batıklarda ve yüzde daha başarılıdır. Birinci sınıf reçinelerin farklı süreçlerden geçerek işlenmesi ile üretilen siyah sir ağda İçerdiği doğal bal mumu sayesinde düzenli kullanımda tüy azaltıcı etkisi vardır. Siyah Sir Ağdaları İnceleyin!

Sir Ağda Evde Nasıl Uygulanır?

Evde ister hazır sir ağda bantlarından ister ağda ısıtıcı alarak ısıtılarak kullanılan sir ağdalardan kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ısıtıcıda ağdayı ısıtıp ardından ağdayı spatula yardımı ile tüylerin çıkış noktasına göre sürerek tüylerin ağda yapışmasını sağlayın en son olarak da ağda bezini ağdalı bölgeye yapıştırın ve cildinizi gerginleştirip, diğer elinizle ağda bandını tutup, tüylerin çıkış yönünün tersine çekin.
Sir ağda işleminiz bittikten sonra 6 saate kadar su ile temastan kaçınmalısınız, bu yüzden sir ağda temizleyiciler ile kalan ağda kalıntılarını ve yapışkanlığını temizleyebilirsiniz.

Pratikya.com’da kalıp ağdadan, ağda bezine, sir ağda temizleyicilerine kadar aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. İncelemek ve satın almak için tıklayın!

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler