Tırnakların Hızlı Uzaması İçin 7 Öneri

Tırnaklarınızı kaç kez sağlıklı ve doğal bir şekilde uzatmaya çalıştığınızı sayabilir misiniz? Bahse girerim ‘çok fazla’ diyeceksiniz.

Tırnaklarını azıcık bile uzatmayı başaran birinin başına gelebilecek en yıkıcı şey, minicik bile olsa tırnağın kırılmasıdır. İşte o zaman hepsini kesmeniz ve en baştan başlamanız gerekir.
Neyse ki, tırnaklarınızı hızlı bir şekilde uzatmak, çok daha sağlıklı hale getirmek ve kırılmasını önlemek için kullanabileceğiniz birkaç kolay ama gerçekten etkili püf noktası var. Ve bunlardan birkaçını sizinle paylaşacağım.

Tırnaklarınız İçin 7 Öneri

  1. Özellikle soğuk mevsimlerde de tırnaklarda tıpkı cildimiz gibi nem eksikliği olabileceğini unutmamalısınız. Ellerinizi sık sık yıkamak onları daha da kuru hale getirecektir. Bu yüzden her el yıkamadan sonra ellerinizi ve tırnaklarınızı nemlendirmeye çalışmalısınız.
  2. Yediğimiz şeyler vücudumuzun yanı sıra saç ve tırnaklarımızın uzama hızını da etkiler. Sağlıklı bir yaşam tarzı, dengeli, protein açısından zengin beslenme ve vitamin alımı tırnaklarınızı çok daha güçlü hale getirecek ve uzama hızlarını artıracaktır. Bazı besin takviyeleri ve vitaminlerin (E vitamini, biyotin ve balık yağı gibi) tırnaklarımızın ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Ancak bunları almadan önce beslenme uzmanınıza ve doktorunuza danışmalısınız.
  3. Uzatmaya çalışırken bile tırnaklarınızı düzenli olarak törpülediğinizden emin olun. Tırnaklarınızın kenarları güzel ve eşit olduğunda, çok fazla kırılmazlar. Tırnaklarınızı öne ve her iki tarafa törpüleyin. Törpünün kaba ızgara tarafı ile törpülemeye başlayın, düzgün ve eşit sonuç elde etmek için ince olanla bitirin. Yuvarlak şekilli tırnakların kırılmaya daha az meyilli olduğunu unutmayın.
  4. Tırnaklarınızı saf limon bir kapta ve ılık su ve zeytinyağı karışımı ile bir kapta ıslatmak onları çok daha güçlü hale getirecektir.
  5. Ekstra koruma, tırnaklarınızın daha uzun ve daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Bunun için tırnaklarınızı şeffaf oje ile kaplayın.
  6. Tırnaklarınıza oje sürmeyi seviyorsanız, aynı zamanda nemlendirici ve besleyici bakım işlevi gören güzel bir baz kat bulun. Oje sürmeden önce tırnaklarınıza tutarlı bir şekilde uygulayın ve birkaç hafta içinde pozitif uzama sonuçları göreceksiniz.
  7. Tüm bunların yanı sıra alıp kullanmaya başlayacağınız tırnak bakım yağları da işe yarayacaktır. Tırnak bakım yağı olarak bizim size önerimiz Mixup Sulphur tırnak bakım yağı, ürünü incelemek ve satın almak için tıklayın.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler