Karanfilin Saça Faydaları Nelerdir: Karanfil Saç Dökülmesine İyi Gelir mi?

Hepimizin dönem dönem yaşadığı saç dökülmesi sorunu kontrol edilemediği zamanlarda üzücü olabiliyor. Bu nedenle saç dökülmesi problemini en baştan kontrol altına almak için saç bakım kürleri çok etkili bir çözüm oluyor. Karanfil de saç bakımında sıklıkla kullanılan bir ürün. Şimdi gelelim karanfilin saç dökülmesine karşı yararlarına.

Karanfilin Saça Olan Faydaları

Karanfil saçların gürleşmesine ve saç dökülmesinin azalmasına yardımcıdır. Düzenli olarak saçlarına karanfil kürü yapanlar saçlarının daha hızlı uzadığını söylüyorlar! İçeriğinde ki A, E ve B6 vitaminleri, kalsiyum, potasyum, sodyum, magnez, Omega 3 ve 6 ile saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olarak dönemsel saç dökülmelerinin önüne geçiyor ve saçlarınızın daha da canlı görünmesine yardımcı oluyor.

Karanfilin tüm bu faydalarının yanında yeni saç çıkmasına da çok büyük etkisi vardır. Antibakteriyel özelliği sayesinde saç folikülleri hava alabiliyor ve yeni saç oluşumu destekleniyor. Karanfilin içerisinde bulunan vitamin ve mineraller saç tellerini onararak yıpranmalara karşı koruyor ve saç tellerinin daha güçlü olmasına yardımcı oluyor.

 

Karanfil Saç Bakımında Nasıl Kullanılır?

15 adet karanfil tomurcuğunu bir fincan kaynar suya ekleyin. Üzerini kapatıp 10 dakika demleyin. Ardından karanfil suyunu tüm saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Masaj yaptığınız zaman kan dolaşımınız hızlanır ve saç deriniz uyanır. Bu işlemde saçlarınız durulama gerektirmez ve karanfil suyu saçlarınız tarafından hızlıca emilir. İlk hafta bu kürü gün aşırı uygulayın. Sonrasında haftada bir olmak üzere karanfilli su saç diplerine 3 ay boyunca uygulanabilir. Karanfil yağı saç için hem saç diplerine hem de saç uçlarına uygulanabilir.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler