Step Motor: Bipolar, 200 Adım / Devir, 42×38mm, 2.8V, 1.7 A/Faz, 28cm Kurşun Vidalı

Kategori:

Robot Ürünlerini İncele!

Açıklama

Açıklama

NEMA-17 (boyutlu) bipolar step motor çıkış mili (şaft) 28 cm uzunluğunda ve 386 gr ağırlığında bir vidalı mile sahiptir. Bu özelliğiyle ürün hassas açık döngü pozisyon kontrolünde kullanılan (özellikle CNC’ler ve DIY kullanıcılarının uğraştığı 3D yazıcılar) bir doğrusal aktuatöre dönüşebilir.
Paslanmaz çelik dişli çubuk, step motorun yüzeyinden çıkar ve motorun kendisine entegre olduğundan, hacimli mil kuplörleri veya gevşek ayar vidaları ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Bu step motor, yerleşik olarak farklı uzunluktaki vidalarla üç versiyon halinde gelir: 18 cm, 28 cm ve 38 cm.
Ürünle birlikte gelen ve ayrı olarak da satılabilen taşıma/gezici somunu (yandaki resim: sarı renkli komponent) 4 montaj deliğine sahiptir ve bir tam adımda 40 um hareket ederek hassas microstepping işlemlerine imkan sağlar. Somun, vidalı milin bir turunda 8mm hareket eder ve bu mesafe motorun her bir adımında 0.040mm olarak kontrol edilebilir. Pololu tarafından önerilen AMIS-30543 stepper motor driver carrier ile 1/32 mikro-adımda  1.25um’lik ldoğrusal çözünürlüğe ulaşılır (tek yönlü kontol için, yön değişiminde backlash hassasiyeti bozar!)
Pololu vidalı mile sahip step motor, 200 adım/devir çözünürlükle her adımda 1.8° tarar. Her faz 2.8V gerilimle 1700 mA akım çeker ve motorun 3.7 kg.cm’lik bir tutma torku üretmesini sağlar. Ürün, JST XHP-4 konektörle (aşağıdaki resim) sonlanan 4 renk kodlu kabloya sahiptir. Siyah ve yeşil bir sargıya; kırmızı ve mavi diğer sargıya bağlanmaktadır. Motor uygun bir H köprü çiftiyle sürülebilir ancak bipolar step motor sürücü kartının kullanılması tavsiye edilmektedir.

İnceleme (0)

İlk yorumu yapan siz olun “Step Motor: Bipolar, 200 Adım / Devir, 42×38mm, 2.8V, 1.7 A/Faz, 28cm Kurşun Vidalı”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum

Henüz yorum yapılmadı.

Tüm Kategoriler