Yer Fıstığı Hücrebaz İletişim Ve Kaynak Planlama Strateji Oyunu

Oyun & Eğlence Kategorisini İncele

Açıklama

Yer Fıstığı Hücrebaz İletişim Ve Kaynak Planlama Strateji Oyunu
Mobil Telefonlar Nasıl Çalışıyor? Kendi Aralarında Nasıl Haberleşiyor? Santrallerle İletişim Nasıl Sağlanıyor?

Çoğu Kimsenin Hayal Ettiği Gibi, Uydu Haberleşmesi Sayesinde Değil. Uydular Sadece Kıtalararası Ve Benzer Durumlarda Devreye Giriyor Ancak Normal Şartlarda Yeryüzünde, Birbirine Yakın Konumlarda Bulunması Gereken Baz İstasyonları Ve Bunların Bulunduğu Kule Veya Bina Benzeri Yüksekliklerde Bulunan Radyo Ve Transmisyon Antenleri Sayesinde Haberleşme Oluşturuluyor.

Baz İstasyonları, Televizyon Ve Radyo Vericileri Gibi İletişimin Yapılabilmesi İçin Gereken Yapı Taşları… Bazı Kimselerin Düşündüğü Gibi, Vücudumuzdaki Hücre Yapısını Bozan Bir Risk Oluşturmuyor. Yayın Standartları İse Sağlık Örgütlerinin Açıkladığı Sınır Değerlerin Çok Çok Altında Bulunuyorlar.

Harita Üzerinde Belli Bölgelere Kurulması Planlanan İstasyonlar, O Bölgelerde Servis Vererek Söz Konusu Bölgedeki Abonelerin Mobil Telefonlarıyla İletişimi Yapabilmesini Sağlıyor.

Mobil Telefonlarla Yapılan İletişim İçin Gereken İstasyonların Çıkış Güçleri Çok Yüksek Olmadığından Çok Uzağa Servis Veremiyor Ve Belli Bir Mesafe Sonrasında Yeni Bir İstasyon Daha Kurulması Gerekiyor.

Oyunumuz Bu Noktada Başlıyor… Hücrebaz’In Temeli, Mobil İletişimin Olmazsa Olmazları Baz İstasyonlarının Kapsama Planlama Stratejisi Üzerine Kurulu…

Orta Zorluktaki Oyunda, Her Oyuncu Sırası Geldiğinde; Kaynak Toplama, Saha Kiralama, Kule Kurma, Kapsama Yaratma, Saha Paylaşımı Ve Hurda Metal Satışı Şeklindeki Görevlerini Yerine Getiriyor. Tüm Harita Kapsandığında, En Fazla Mobil Aboneyi Kapsama Altına Alan Oyuncu Oyunu Kazanıyor.

Kurallar Basit Ancak Mevcut Kulenizi Yükselterek Mi Yoksa Daha Fazla Kule Kurarak Mı Kapsamanızı Genişleteceğiniz, Oyuncular Arası Ticaret Anlaşmaları Tamamen Sizin Karar Vereceğiniz Stratejiler Haline Dönüşüyor.

Unutmayın, En Fazla Hücreyi Değil En Fazla Aboneyi Kapsayan Oyunun Galibi Olacak.

Hücrebaz Olmak Hiç De Kolay Değil.

İnceleme (0)

İlk yorumu yapan siz olun “Yer Fıstığı Hücrebaz İletişim Ve Kaynak Planlama Strateji Oyunu”

Yorum

Henüz yorum yapılmadı.

Tüm Kategoriler