Biberiye Yağı Nedir, Nasıl Kullanılır ve Faydaları?

Biberiye Yağı Nedir?

Merhabalaar!

Biberiye yağının geçmişi aslında orta çağa dayanıyor. Akdeniz ikliminde yetişen bu bitkinin faydaları ve kolay kullanımı saymakla bitmiyor. Şifa deposu olarak bilinen biberiye yağının kullanımı pratik şekilde yapılabiliyor. Biberiye yağı, biberiye bitkisinin yapraklarından elde edilir. Ürünümüze hemen bakmak için tıklayınız!

Biberiye Yağı Faydaları

Hafızayı güçlendiren ve baş ağrısına iyi gelen bir kokusu olduğu kesin. Rahatlatıcı etkisiyle ruh sağlığınıza da destek oluyor.

Cilde canlılık ve parlaklık kazandıran biberiye yağı içerdiği besleyici vitaminler ile başka bir yağ ile karıştırılarak kullanıldığında etkisini çoğaltabiliyor.

Saç derinizdeki problemleri çözmek için yardımcı olan bu doğal yağ parlaklık kazanmasına da yardımcı oluyor.

Biberiye Yağı Nasıl Kullanılır?

Cildinize kullanmak isterseniz, bir pamuk yardımı ile cildinize uygulayabilirsiniz. BiSaç bakımınız için şampuan veya maskesine damlatarak kullanabilirsiniz.

Bir buhurdanlık yardımı ile kokusunu hissederek rahatlayabilirsiniz. Bir bez yardımı ya da yastığınıza damlatarak da rahatlama etkisini de hissedebilirsiniz.

Biberiye Yağı Olası Yan Etkileri

Herhangi bir kronik rahatsızlığınız varsa kullanmadan önce doktora danışmalısınız. Eğer kronik bir rahatsızlığınız yoksa bile mutlaka kullanmadan önce bilek içi ya da boynunuzda denemelisiniz.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler