Cihazları Bırakın: Şimdi Oynamak İçin En İyi 5 Aile Kutu Oyunlarına Başlıyoruz

Ailenizle eski moda bir yolla (yüz yüze taşınabilir elektronik cihazları sans) bağlanmak istiyorsanız, masa oyunları kaliteli bir zaman geçirmenin harika yoludur. Çünkü kutu oyunları gerçek insan etkileşimi ihtiyacını karşılayan birebir duygusal bağ ile sosyal ilişkilerinizi geliştirmeye yardımcı olur.

Kutu Oyunları Faydaları

Tabii ki kutu oyunlarını genelde eğlenmek ve keyifli zaman geçirmek için oynuyoruz, peki bu kutu oyunlarının başka ne gibi faydaları var?

Hangi yaş grubunda olunursa olunsun, her oyunun hitap ettiği yaş grubu için özel olarak zihinsel pratik hazırlamıştır. Beyin jimnastiği yapmak, kafa yormak, strateji geliştirmek gibi bir çok özelliğe sahip kutu oyunları vardır.

Özellikle 3 yaşını geçmiş çocuklar zihinlerini daha da yoracak oyunlarla ilgilenmeye başladıkları dönemde anne ve babası ile keyifle oynayacağı, gelişimi destekleyen kutu oyunları seçilmelidir. Matematiksel hesapların yer aldığı, geometrik şekilleri öğreten, görsel hafızanın güçlenmesi için geliştirilen gibi oyunlar daha çok tercih edilmelidir.

O zaman Aile kutu oyunlarından en iyi 5’ini inceleyelim;

Bildiğiniz klasik monopoly kutu oyunlarından biraz farklı olan bu oyunda kurallara uyma zorunluluğunuz yok, kendi kurallarınızı kendiniz yaratabileceğiniz stratejik bir oyundur. Oyundaki paranızla evler, oteller alıp satarken başvuracağınız hilelerle arkadaşlarınızın mülklerini de satın alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken düşündüğünüz stratejileri diğer oyunculara yakalanmadan yapmanız.

Bu oyunda baş parmaklarınızı kullanmayı unutun. Oyun içerisinde başparmaklarınız olmadan heykel, çizim belki de bambaşka bir şey yapmanız istenilebilir.

Bu kutu oyununda her şeye hazırlıklı olun!

Bu oyun için dünyanın en komik oyunu cümlesini duymuş olabilirsiniz. Ama şimdi hayal edin ağzınızda konuşmanızı engelleyen bir ağızlık var, nasıl konuşabilirsiniz ki?

İşte bu oyunda sizden istenen ağızlıkla beraber kartlarda yazan cümleleri anlatmanız… Bu oyun sayesinde beceri ve yüz mimiklerini kullanabilme yeteneğiniz artacak.

 

Keyifle oynayacağınız harika bir strateji oyunudur. Bu oyundaki amaç çok basit kendi çubuklarını kim rakip tarafın çubuklarının yerine önce koyarsa oyunu da o kazanır. Bu oyun sayesinde hem keyifli zaman geçireceksiniz, el ve göz koordinasyonunuz artacak hem de konsantre yeteneğiniz gelişecektir.

Oyun tahtası üzerinde karşılıklı 6’şar adet olmak üzere 12 küçük kuyu ve her oyuncunun taşlarını toplayacağı birer büyük hazine kuyusu bulunmaktadır. En çok taşı kim kendi kuyusunda toplarsa bu oyunu kazanacaktır. Oyunu kazanabilmeniz için biraz strateji yapıp beyninizi yormalısınız.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler