Çocuklar İçin Kolay 5 Arduino Projesi

Çocuklar için Arduino kodlama projeleri, yeni başlayan çocuklar için hem ilginç hem de kolay olması gerekir. Aksi takdirde çocuklar başlamadan vazgeçebilirler. Bu bahsedeceğimiz yedi proje, Arduino’da yeni olan çocuklar için idealdir ve daha fazla proje denemeleri için onlara ilham verecektir.

Bu projelerin herhangi birine başlamak için bir Arduino kitine ve bataryaya ihtiyacınız olacak.

5 Kolay Arduino Projesi

1.Elektronik Zar

Eğer kodlu Arduino UNO projelerine ilgi duyuyorsanız, Elektronik Zar projesi başlangıç için harikadır. Bu proje çocuklara kendi elektronik kalıplarını nasıl inşa edeceklerini öğretir. Çocuklar düğmeye bastığında, LED’ler rastgele bir sayı üzerinde durana kadar rastgele yanar. Basit olsa da harika bir tasarımdır ve çocuklarınız gururlanacaktır.

2.Basit Etkileşimli Robot

Kim robotlarla oynamayı sevmez ki? Basit Etkileşimli Robot, en iyi Arduino programlama projelerinden biridir. Yapması son derece basittir ve hem elektronik hem de programlamaya mükemmel bir giriş yapar. Bu robotla uğraşırken Makeblock’un mCreate 3D yazıcısı ile yapabileceğiniz bazı 3D baskılı parçalara da ihtiyacınız olacak. Çocuklarınız bu robotu bitirdiğinde robotları yürüyebilir, ses çıkarabilir.

3.Uzaktan Kumandalı Robot

Uzaktan Kumandalı Robot, çocuklar için mükemmel bir seçenektir. Tabii ki, Makeblock’un mCreate gibi bir 3D yazıcıyla da özel parçalar yazdırabilirsiniz. Küçük robot bir RC araba gibi çalışır. WiFi üzerinden çalıştırılır.

En iyi bölüm çocuklar robotu istedikleri kadar hızlı veya yavaş gitmek için programlayabilirler. Hatta oynamak için kendi yollarınızı oluşturmak isteyeceklerdir.

4.Nefes Kontrolü Yel değirmeni

Bir mikrofona üfleyip bir yel değirmeninin dönüp dönmeyeceğini düşünün, imkansız gibi bir şey dimi? Nefes Kontrollü Yel Değirmeni ile bunu yapabilirsiniz. Çocuklar için daha basit Arduino projelerinden biri olsa da yeni başlayanlar için harika ve seslerin elektronik ile nasıl kullanılabileceğini öğretiyor.

LED ışıklar fırıldağın harika görünmesini sağlar ve dönerken daha da öne çıkmasını sağlar. İşiniz bittiğinde, tüm ışıkları kapatın, mikrofona üfleyin ve gösterinin tadını çıkarın. Teknik olarak dönmüyor olsa da ışıklar onu sanki dönüyormuş gibi gösteriyor.

5.Bluetooth Kontrollü Oyuncak Araba

Uzaktan Kumandalı Robot sizin için yeterli bir araç değilse, Bluetooth Kontrollü Oyuncak Arabasını deneyin. Bu araba WİFİ yerine Bluetooth ile kontrol ediliyor. Otomobil sadece iki motor kullanarak hareket etmiyor aynı zamanda karanlıkta eğlenmek için LED ışıkları da içerir. Tek ihtiyacınız olan araba sürmeye başlamak için bir Android cihazı.

Bu projeleri yapmak için ilk etapta ihtiyacınız olan robotik kodlama başlangıç setini Pratikya’da bulabilirsiniz!

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler