Cuverro Anahtarlık: Antimikrobiyel Anahtarlık

Cuverro bakteri ve virüsleri kendiliğinden öldüren, temas edilmemesi gereken yüzeylere dokunabilmek için üretilen metal bir tutamaçtır. Cuverro anahtarlık, Kovid 19 sürecinde pos cihazından asansöre, kapılara, bankamatikler gibi yüzeylerde teması en aza indirmesi ile beraber virüsünde bulaşmasını önlemeye çalışır.

Cuverro’nun en önemli özelliği ne yapılırsa yapılsın antimikrobiyel özelliği değiştirilemiyor. İsterseniz çizin veya kırın her hali ile bir dezenfektan gibi mikropları öldürüyor.  Uzmanların söylediklerine göre yeni tip korona virüs temas yoluyla bulaşıyor. Günlük yaşantımızda da çok fazla yere dokunduğumuz için bu ürün üretilmiştir. Mesela gün içerisinde kaç defa asansöre biniyoruz ve asansör kapısında, düğmesinde birçok bakteri vardır ve bu bakterilere temas etmemiz birlikte ile dokunduğumuzda elimize geçiyor, elimizden yüzümüze dokunarak mikrobu tüm vücudumuza yayıyoruz.

Bu cuverro tutamak ile dokunduğumuz yerdeki bakteri ürüne geçse bile bakteriler metalin üzerinde yaşamadığı için virüs taşıma durumunda kalmıyoruz.

Cuverro anahtarlık ile bankamatik, asansör, kapı kolu, çekmece ve pos cihazı gibi yerlere el değmeden temas ederek kendinizi koruyacaksınız.

Bazı gazetelere konuşan cuverro yurt dışı operasyonlarını organize eden Bünyamin Yılmaz şu bilgileri verdi: “Cuverronun özelliğinin metal alaşımdan yapılan ve kendisine temas eden bakteri ve mikropları tamamen öldürdüğünü belirten Yılmaz, bu özelliklerin Amerika’daki Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından onaylandığını, Türkiye’de de üniversitelerde yaptırdığı laboratuvar sonuçlarına göre olumlu sonuç aldığını ifade etti.”

Cuverronun, Amerikan menşeli bir madde olduğunu ancak edindikleri bilgiler doğrultusunda Türkiye’de de üretilebilir olduğunu söyleyen Yılmaz, “Bu ürün üzerinde 4-5 yıldır çalışıyoruz. Bu ürünün Türkiye’de nasıl üretilebileceği, nasıl yapılabileceği konusunda tüm çalışmalarımızı tamamladık. Ürün, Türkiye’de üretilemez bir ürün değil. Türkiyede nasıl üretebiliriz diye üzerinde çalıştık. Şu anda hammaddeyi Türkiye’ye getirip burada işliyoruz ancak hammaddesi Türkiye’de üretilebilir.” ifadelerini kullandı.

Yine bir habere göre Cuverro tutamak dünyada bir çok farklı alanda da kullanılıyormuş. Dünyada birçok hastane, havalimanı checkin deski, metroların bilet satın alma yerleri, oyun parkları, okullarda çocukların dolap kulpları, otobüslerin tutamakları, dumbelllar cuverrodan üretiliyor.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler