Doğuma Hazırlanma: Doğum Çantanızda Neler Olmalı?

Küçücük, minik yavrunuza kavuşacağınız için çok heyecanlı ve endişelisiniz dimi? Biz sizi anlıyoruz… Birçok şey için paniğe kapılıp, günler yaklaştıkça huzursuz hissediyorsun ama endişelenme bu konuda yalnız değilsin. Bu dönem de kafanı en çok karıştıranda doğum çantası olur. Biz bu konuda sana yardımcı olacağız merak etme!

Doğum Çantasında Neler Olmalı?

Öncelikle kesinlikle çantada olması gerekenlerden başlayalım… Ayrıca doğum yapacağınız hastanenin anne ve bebek için sunduğu imkanları öğrenin bu sayede fazla eşya taşımazsınız.

Kendiniz İçin Doğum Çantası

2-3 takım gecelik veya pijama alabilirsiniz. Bunları tercih ederken bebeğinizi emzireceğiniz için önden düğmeli olanları tercih etmelisiniz. Çorap, terlik, yedek iç çamaşırları, kişisel temizlik ürünleri, hijyenik ped, en az 2 adet emzirme sütyeni, göğüs uçlarınıza sürmek için krem ve ıslak mendil doğum çantanıza koyabilirsiniz.

Eğer sağlığınız ile ilgili düzenli kullanmanız gereken malzemeler varsa bunları da çantanızda bulundurun. Yeni doğum yapan anne her hali ile güzeldir ama daha bakımlı durmak istersen yanına birkaç tane makyaj malzemesi alabilirsin.

Hastane çıkışında giyeceğiniz kıyafeti doğumdan önce hazırlayıp onu da doğum çantanıza koyarsanız iyi olur.

Bebeğiniz İçin Doğum Çantası

Bebeğiniz için o kadar çok eşya almalısınız ki…

Yeni doğan bebek bezi, ıslak mendil, zıbın, tulum, başlık, patik, çorap, eldiven, mevsimine uygun yelek, bebek battaniyesi, bebek şampuanı, yumuşak küçük havlu ve hastane çıkışında bebeğinize giydireceğiniz kıyafeti de doğum çantanıza koyun.

Eğer bebeğinizin bir ablası ya da abisi var ise bu süreçte kendisini yalnız hissetmesin diye doğum çantasını hazırlarken onun da fikrini alın.

Unutmadan söyleyelim, çantanızı doğum tarihinden en az 3-4 hafta önce yani 36.haftaya kadar hazırlamanız gerekmektedir.  

Sağlıklı ve sorunsuz bir doğum geçirmeniz dileği ile… 😊

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler