Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları ve Kullanımı

Hindistan cevizi yağının mucizeleri her yerde ve herkesin dilinde dolanıyor. Bizde bu mucizevi ve bir o kadarda popüler ürünü ele alalım ve sizlere faydalarından, kullanımından bahsedelim istedik!

Hindistan cevizi yağı içerisinde bulunan A,C ve K vitaminleriyle saçı nemlendirir, canlılık kazandırır ve korur. Özellikle kuru, sert ve yıpranmış saçlar için mükemmel bir kurtarıcıdır.

İlk olarak gelelim hindistan cevizi yağının faydalarına;

  • Saçları nemlendirmek için bir numarada yer alıyor.
  • Saçları yumuşatıyor ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturur.
  • Saç derisini yatıştırarak kepek oluşumunu engeller.
  • Saçlarınızın sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlar.
  • Saç köklerini güçlendirerek dökülmeleri en aza indirir.
  • Saçları güneş ışınlarına karşı koruyarak zarar görmesini engeller.
  • Saçların onarılmasına yardımcı olur.

Tüm bu etkilerin hepsi doğadan geliyor ve tek bir ürünle birden çok saç ve saç derisi sorununu çözmek mümkün!

 

Peki, hindistan cevizi yağı saça nasıl uygulanır?

Bakım yapmaya başlamadan önce normal şampuanla saçınızı yıkayın ve bol su ile durulayın. Sonrasında saçlarınızı havlu ile sarıp fazla suyunu alın. 

Saçlarınızı taradıktan sonra saç uzunluğunuza göre hindistan cevizi yağından bir miktar alın ve avuç içinizde eritip saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. 

En az beş dakika boyunca saç diplerinize masaj yapmalısınız. Ardından saçlarınızı bir duş bonesi yardımıyla bir arada tutarak en az 2 saat bekletmelisiniz.

Ardından saçlarınızı şampuan ile yıkayarak bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Eğer saçlarınız yağlı yapıya sahipse hindistan cevizi yağını sadece saç uçlarınıza uygulamanızı tavsiye ederiz. Kuru saç yapınız varsa gönül rahatlığı ile tüm saçınıza hindistan cevizi yağını uygulayabilirsiniz.

Duştan sonra saçlarınızın yumuşak ve ipeksi bir hal aldığını ve canlı göründüğünü fark edeceksiniz. Eğer çok işlem görmüş ve yıpranmış saçlara sahipseniz hindistan cevizi bakımını haftada iki kez uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak uygulandığında saçlarınızın daha da mükemmel göründüğünü fark edeceksiniz!

 

Sizde hindistan cevizi yağını incelemek ve satın almak istiyorsanız hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler