Keratin Nedir ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Merhabalar,

 

Bugün sizlere çok merak edilen ve araştırılan Keratin Nedir ve Bakımı Nasıl Yapılır? sorusunun cevaplarını vereceğiz. 

Saçlarınız dış etkenlere maruz kalarak zaman içerisinde yıpranabilir. Keratin bakımı evde yıpranmış saçlarınız için kullanabileceğiniz mükemmel ve çok etkili bir üründür. Bu esnada dikkat edilmesi gereken asıl nokta keratinin kimyasal değil saf keratin olmasıdır. 

 

Şimdi gelelim “Keratin Nedir?” sorusunun cevabına;

 

Keratin esasen onarıcı özelliğe sahip güçlü ve mucizevi proteindir. Keratin proteinleri, hindistan cevizi özü ile birleştirerek yeni bir yapıya dönüşür ve keratin yağı ortaya çıkar. Problemli ve hasar görmüş saçlarda mucizevi bir bakım gerçekleştirerek saçların canlı, parlak ve güçlü görünüme kavuşmasını sağlar. 

Tüm bunların yanında saçların doğal parlaklığını ve canlılığını artırarak nem oranını dengeler. 

 

Saçlara yapılan boya, fön gibi işlemler saçların aşınmasına neden olur ve saçlar zamanla yıpranp eski canlı ve parlak görünümünü kaybederler. İşte tam olarak bu noktada keratin yağı saçlarınızın kurtarıcısı olarak gelir ve saçlarınızın eskisinden daha da güzel görünmesini sağlar.

 

Yıpranan saçlara özenli bir bakım yapılmadığında saçlar bir süre sonra incelir, kırılır ve koparak dökülmeye başlar. Bu yüzden yoğun ve etkili bir kurtarıcı olan keratin yağları her kadının kurtarıcısı olmaktadır. 

 

Şimdi gelelim evde nasıl keratin bakımı yapılacağına;

 

  1. İlk olarak saçları doğal veya organik bir şampuan ile 2 defa ılık su ile yıkıyoruz.
  2. Sonrasında saçları kurutuyoruz.
  3. Sıvı ya da sprey formda olan keratini masaj yaparak tüm saça yediriyoruz.
  4. 1 gece saçta bekleyen keratini sabah ılık su ile birlikte durulayıp saç bakım rutininde  olan krem ya da serumu uyguluyoruz.

 

Keratin uygulama işlemini saçların yıpranmışlık durumuna göre eğer çok yıpranmış bir saçınız varsa haftada birkaç defa uygulayıp sonrasında ayda bir kez olacak şekilde uygulamanızı tavsiye ederiz.

Botanica Comfort Keratin Bakım Yağını İncelemek ve Satın Almak İçin Hemen Tıklayın.

 

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler