Modunuzu Yükseltin: Evde Verimli Vakit Geçirme Önerileri

Küresel salgın olan Koronadan dolayı hepimiz evlerimize tıkıldık kaldık, kimimiz tek başına kimimiz ailesiyle…  Ama sıkılsak da, bunalsak da, evlerimizde kalarak kendimizi, sevdiklerimizi güvene aldığımızı düşünmek bizi rahatlatıyor. Sıkılmaktan utanma, dışarı çıkamadığın için endişelenme. İlk gün en güzelidir, saatlerce uyu, netflixten dizi izle ama sonraki günler mutfak ile oda arasında mekik dokumalar, sosyal medyadan çıkamama… Yetişkinler için evde yapılacak etkinleri arıyorsan, şimdi her şeyi unut ve evde yapabileceğin etkinliklere bakalım!

Bir Kutu Oyunu Oynayın

Televizyon ve telefonlar kapatılsın ve ailenize bir kutu oyununa meydan okuyun. Çocukları Monopoly gibi bir klasikle tanıştırın, Redka oyunları ile çocuklarınızın eğitimine katkı sağlayın. Filmolog ile nostalji yapmaya ne dersiniz? Eski filmleri anlatırken, gözlerinizin önüne gelecek anılar için şimdiden heyecanlanın… Evde oynayacağınız oyunlarla evde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Diğer kutu oyunlarımız için kutu oyunları kategorisine bakabilirsiniz…

Destansı Bir Puzzle Yapın

Evdesiniz çok fazla zamanınız var, ellerinizi meşgul edin. Zihninizi can sıkıntısından kurtaracak ve büyük bir Puzzle tamamlamak sizi harika hissettirecek. Yapacağınız puzzle çeşitleri ile evde zaman geçirmek size keyifli gelecektir.

Bir Yapı İnşa Edin

Çocuklar bunu zaten biliyor: Redka Red City, Pal Becerikli yapılar ya da Redka Mimari Bloklarla kendi yapınızı inşa edin. İç çocuğunuzu kucaklayın ya da çocuklarınızın size yolu göstermesine izin verin.

Bir Sonraki Kaçışınızı Planlayın

Her şeyden uzaklaşmayı hayal etmeyin. Daha iyisini yapın ve her şey bittikten sonra kendinizi atacağınız açık havada termosunuz ile sıcacık çayınızı kahvenizi içtiğinizi düşünün.

Termosunuz yoksa sıkıntı yapmayın Pratikya.com’da termoslarınız hazır!

Yeni Bir Dil Öğren

İngilizce Kelime Avı ve Scrabble İngilizce Oyunu gibi oyunlar sayesinde hem çocukların hem kendi zihinsel kaslarınızı nerede olursanız olun çalıştırabilirsiniz.

Bir Arkadaşını Ara

Genellikle kısa mesaj gönderen biriyseniz, uzak bir arkadaşınızla telefonda veya video görüşmesini yapın. Ekstra bağlantı sizi gerçekten daha yakın hissettirir, böylelikle evde kendinizi mutlu hissedersiniz.

Antrenman Yapın

Terlemek için spor salonuna üye olmanıza gerek yok. En sevdiğiniz tozlukları çekin, bir egzersiz uygulaması seçin ve kanınızı hareket ettirin. Evde kal ama hareketsiz kalma!

Stratejinizi Geliştirin

Evde otururken oynayacağınız strateji oyunları ile beyin jimnastiği yaparak strateji becerinizi geliştirebilirsiniz.

Boyama Yapın!

Kim demiş boyamayı sadece çocuklar yapar? Renkli kalemlerini hazırla ve Boyama Terapi kitabını boyamaya başla. Rengarenk boyamalarla keyfin yerine gelecek, kendini rahatlamış hissedeceksin.

Bugünlerde geçecek ve tekrar dışarı çıkıp sevdiklerimize kocaman sarılacağız. Sen sadece evde kal ve evin tadını çıkar!

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler