Okaliptus Yağı Faydaları Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Okaliptus Yağı Faydaları Nedir

Doğanın yardımcı eli olan bitkilerden elde edilen doğal yağlar aslında bilinenin yanında bilinmeyen faydalarda sağlıyor. Okaliptus yağı da bu yardımcılardan biri!

Okaliptus yağı doluca rahat bir nefes almanız için sizlere yardımcı olurken enerjik bir gün geçirmeniz için koklamanızın yeterli olduğu bir yağdır. Açık bir zihnin verdiği mutluluk duygusu ile enerji dolu bir gün geçirmek çok güzel… İşte bu duyguları doğal yollar ile hayatımıza katmanın kazancını okaliptus yağı kullanarak yaşayabiliriz.

Okaliptus Yağının Faydaları

Rahat bir nefes için yardımcı olacak bu doğal yağ, öksürüğünüzü de hafifletebilir! Bazı reçetesiz öksürük ilaçlarının içerisinde de bulunan örneğin; vicks gibi okaliptüs yağı nefes açıcı, öksürük yumuşatıcı bir etki yaşatabilir.

Başka güzelliklerinden bahsedecek olursak ağrıyan bölgelerinize küçük böcek ısırıklarınıza da iyileştirici olacaktır.

Okaliptus Yağı Nasıl Kullanılır?

Bu kadar fayda sunan bir yağ nasıl kullanılır çok önemli! Yanlış bir kullanım ile bu etkileri göremeyebilirsiniz. Ağrıyan bölgelerinize masaj yaparak uygulamanız mümkün olabilir, öksürüğünüz ve diğer grip semptomlarınız içinse göğsünüze veya boğazınıza sürebilirsiniz.

Küçük böcek ısırıkları içinde o bölgeye damlatarak uygulamanız mümkün!

Zihin açıcı etkisini en derinlerde hissetmek içinse bir buhurdanlık yardımıyla kullanabilirsiniz. Buhurdanlığı es geçecek olursak yastığınıza hatta bir beze damlatarak birkaç kere koklayabilirsiniz. Damlattığınız bezin size yakın bir mesafede durması da kokusunun etki göstermesine yeterli olabilir.

Okaliptus Yağının Olası Yan Etkileri

Cildinize kullanabileceğiniz her ürünün yan etki gösterebilme gibi bir durumu vardır. Bu durum için kullanım öncesinde bilek içi ya da boyun bölgesinde küçük bir kısma uygulayarak 10-15 dakika bekleyebilirsiniz. Sonucun bir kızarma kaşıntı veya benzeri bir durum ile karşılaşırsanız bir doktora başvurmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler