Xiaomi Mi Band 4 İncelemesi: Hem Akıllı Saat Hem Bileklik

Xioami Mi band serisinde ilk defa renkli bir ekranla karşımıza çıktı. Bu yüzdende bugün Xiomi Mi Band 4’ü beraber inceleyelim!

Tasarım

Bir bütün olarak ele alırsa Mi Band 4 tasarımında çok az değişiklikler var. Yani bilekliğe baktığımızda “Aile tabanlı” tasarımını takip eden Xiaomi olduğunu kolayca tahmin edebiliyoruz.
Önceki Mi Bantlarına kıyasla 0,95 in AMOLED renkli ekranı 120×240 piksel çözünürlük sunuyor. Bu bant bileklik diğerlerine göre % 39,9 daha büyük ve daha parlak ekrana sahip.

Bileklik kayışı hafif ve cilt dostu malzemeden yapılmıştır.

Özellikler Ve Performans

Mi Band 4 sadece tasarım açısından değil performans açısından da geliştirildi. Ekranı yukarı aşağı kaydırarak SMS ve whatsApp mesajlarını görebilir hatta telefonunuzda çalan müziği kontrol edebilirsiniz.

1)Spor Fonksiyonları

 Mi band 4; Koşu bandı, egzersiz, açık havada koşu, bisiklet, yürüyüş, havuzda yüzme olarak 6 tane egzersiz modunu destekler: Yakılan adımları, mesafeyi ve kalorileri sizin yerinize sayar. Kısacası gün içerisinde ilk adımınızdan uykunuzdaki kalp atışınıza kadar yapılan her şeyi sizin için kaydeder ve saklar.

2)Sağlık İzleme

Çoğu insanın akıllı bandı seçme nedeni sağlık durumlarını takip etmektir. Mi Fit APP’te kalp atış hızı algılamasını ayarladıktan sonra, sizin kalp atış hızınızdaki değişikliği izleyecektir. Kalp atış hızı, ayarlanan değeri aştığında hem fazla mesai ile meşgul olan ofis çalışanlarını hem de yaşlılar için çok gerekli olan uyarılar ve hatırlatmalar olacaktır.

3)Diğer Özellikler

Ayrıca, Mi band 4, kronometre, çalar saat, “telefonumu bul”, özelleştirilebilir saat yüzü, mesaj bildirimleri, müzik kontrolü ve hava durumu vb. gibi diğer bazı özelliklere de sahiptir. 50 metreye kadar suya dayanıklı olan akıllı bileklik, 135 mAh kapasiteli batarya sayesinde 20 güne kadar pil süresi sunuyor.

 Ben en çok müzik kontrolünü yapabilmeyi sevdim çünkü günümüzde çoğu kulaklıkta bu özellik yok ve spor esnasında telefona ulaşıp müziği değiştirmek can sıkıcı olabiliyor. Artık şarkıları değiştirebilir, müziği duraklatabilir ve ses seviyesini rahatça kontrol edebiliriz.

Bakalım siz bu bileklikte en çok neyi seveceksiniz?

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler