Evden Çalışırken Bakımını Desteklemeye Başla

Evden çalışma ile vaktimizin çoğunu odaların içinde geçiriyoruz. Günlük rutininize yapacağınız ufak dokunuşlar ve edineceğiniz alışkanlıklarla evde dört dörtlük bir bakım yapabilirsiniz.

Üstelik bu adımlarda sadece kozmetik ürünleri değil, kahvaltıdan ritüellere kadar uzanıyor. Aslında bakım kozmetik ürünleri ile cilt temizliği yapmak değil, yaşamınızın tamamını kapsamalı.

Hafif Bir Kahvaltı

Evden çalışmanın en güzel yanı yolda geçen zamanın kahvaltıya dahil edilmesi. Bu zamanı güzel ve doyurucu bir kahvaltı ile değerlendirin.

Kahvaltının vücudunuz için birçok yararı var örneğin; gece duran emilim işlerini yeniden canlandıran ilk öğün.

Aynı zamanda besinler cildiniz, saçlarınız ve tırnaklarınız içinde önemli. İlk aldığınız andan itibaren sizin için yararlı olacak besinleri tercih etmelisiniz.

Günlük Rutininizi Aksatmayın

Cildinizi çevresel faktörlerden korumak, uzun ve kısa vadede problemlerin önüne geçmek için yoksa bile kendinize bir rutin oluşturun.

Özellikle hava kirliliği ve güneş faktöründen kaçmanız için temizlik rutininiz mutlaka olmalı. Evden çalıştığınız dönemde bu riskler azalıyor.

Bu da yapacağınız bakımın daha etkili olacağı anlamına geliyor.

Doğal bakım yağı

Doğal Yağların Gücünden Yararlanın

Kişisel bakım için bazen kısa bir zamanınız oluyor. Evden çalışırken bunu bir avantaja çevirin ve doğal yağların besleyici etkisini uzun süreli saçlarınızda ya da cildinizde bekletin.

Siz gün içinde meşgulken onlarda gerekli bakımı sizin için yapsın.

Meditasyon İle Stresten Uzaklaşın

Stresin meydana getirdiği olumsuz duygu ve düşüncelerden kurtulmak için en doğru seçenek. Uzun vadede maruz kalının stres kişisel bakımınıza özen gösterdiğiniz saç ve cilt konusunda da çeşitli problemlere sebep oluyor.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler