Yaz Aylarını Eğlenceli ve Güzel Geçirmenin En İyi 7 Yolu

Çocukken veya okuldayken yaz ayları ne güzeldi. O zamanlar eğlenceli zaman geçirmek için yaptıklarınız nelerdi, hatırlıyor musunuz?

Yaz tatili; okul yok, yazlığa gitmek, köye gitmek veya buna benzer büyüdüğün yere göre bir çok seçenek vardı. Yaşamda tek amacın eğlenceli bir gün geçirmekti.

Artık bir yetişkinsiniz ve bu da kendi sıkıntılarını veya yararlarını beraberinde getiriyor. Olabilecek yararları kendinize yeten bir gelir durumu oluşturabildiniz mi? Bu sorunun cevabı evet ise ekonominizin verdiği imkanlarla bir çok eğlenceli etkinlikte yer alabilirsiniz.

Orta halli bir ekonomik durumda yapılabilecek eğlenceli yolları sıralıyoruz. Tabi sizde yorumlarla bunu destekleyebilirsiniz. Biz konuyu açıp bir kaç öneri ile size alternatifler sunmak istedik, umarım işinize yarar.

Yaşadığınız Yerin Turisti Olmaya Ne Dersiniz?

Uzun seneler bir yerde yaşıyorsanız her şey aynılaşır. Yaşadığı yerde yaşamamış gibi olanlarınız da olabilir. İşte bu 1. yol veya soru bu gibi durumlarda kalanlarınız için. Bu yaz yaşadığınız yerin turisti olun ve bölüm bölüm geziler düzenleyin. Yaşadığınız yerin yerel bir simgesini gezin, tanıtın üzerine çalışmalar yapın. Bunun neresi eğlenceli ki diye burun kıvırmayın. Konunun öznesi siz olun ve keyifli başlayın işe. Şehrinizin en iyi aşçısı kimdir ve nerededir cevap verin bize.

Müzesi var mıdır, mesire veya piknik alanları, örneğin İstanbul’da yaşıyorsunuz İnceğiz mağaralarının özelliği nedir, nasıl gidilir?

Su ile vakit geçirin

Havuz, deniz, göl, nehir, su parkı veya bahçe sulamak yani imkanınız neye el veriyorsa onu yapmak. Ya da o imkanı kesinlikle yakalayıp, zorlayıp su ile vakit geçirecek etkinlikler ile vakit geçirmek. Yüzmeyi seviyorsan git yakında ki bir yere yüz, sevmiyorsan otur bir kıyıya suyu izle için dinlensin, keyfin yerine gelsin. Eğlence dediğin hoplamak, zıplamak ona buna çok aktif görünmek demek değildir ki. Serinleyin…

Yep yeni bir şey öğrenin

Siz ne kadar ödevleri, dersleri sevmeseniz de insan beyni öğrenmek için programlanmıştır. Öğrenmeden duramaz. Sizi gerçekten ilgilendiren bir şeyi öğrenmeyi ne kadar çok seveceğinizi keşfettiğinizde mutlu olacaksınız.

Peki neler öğrenebilirsiniz.

Bütçenize uygun bir teleskop alıp gökyüzünü keşfetmeye ne dersiniz. O ayın solunda ki kırmızı parlayan şeyin adı neydi? Çıplak gözle yıldız haritası da çıkarabilirsiniz bunu da bir düşünün.

Yazlık bir kitap kulübüne katılın, “harika yaz okumalarına” dalın. Kürek kulübüne katıl. Dans dersine başlayın.

Yazlık Sinemaları Kaçırmayın

Pandemi sonrası bir çok şehirde açık hava film gösterileri gerçekleştiriliyor bu gösterileri kaçırmadan izle. Yaşadığınız yerde yok mu? Neden siz düzenlemiyorsunuz? Bizce zor değil yapabilirsiniz.

Piknik Yapın

İlla ki çok övülen, bilinen, herkesin gittiği ama senin bir türlü gidemediğine öykündüğün o mükemmel yere mükemmel yiyeceklerini dizeceğin bir piknikten bahsetmiyoruz. Mahallenin parkı da olsa sevdiklerinle açık hava da sade bir yemekten bahsediyoruz. Bunu sıklıkla yapıyor olman işin eğlenceli kısmı, sıklıkla bambaşka yerlerde.

Kamp Yapın

Çadırınızı, kamp malzemelerinizi alın bir ormana atın kendinizi demek değil bu. İsterseniz imkanınız varsa bunu da yapın güzel olur. Bizim dediğimiz zahmete girilecek gibi olup keyif kaçıyorsa hemen yakınlarınızda bir yere gidin dışarıda bir gece geçirin.

Tembellik Yapın, Kaygısızca Dinlenin

En keyifli madde bu, amaçsızca yatıp, kalkıp zaman geçirmek. Zamanın akışına bırakıp dinlenmek. Hamak olsun, çayır olsun serin bir yer bulup öylece uzanmak.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler